За даними інституту, небезпечний штам інфекції виявлено у 60-річної жінки та її 6-річної онуки. "У двох датських пацієнтів була виявлена інфекція (E.coli) після спілкування з зараженими пацієнтами в Німеччині", - йдеться в комюніке інституту.
"Оскільки хвороба може передаватися від людини до людини через їжу або немиті руки, даний новий випадок показує необхідність дотримання ретельної гігієни після контактів із зараженими E.coli", - цитує агентство заяву інституту.
Спалах кишкової інфекції спочатку була зафіксована на півночі Німеччини. Спочатку передбачалося, що переносником небезпечних бактерій є салатні огірки з Іспанії, але це припущення не підтвердилося. Потім фахівці заявили, що джерелом інфекції могла стати ферма в Нижній Саксонії, яка поставляє на ринки Німеччини пророщену сою та інші злаки, використовувані для приготування салатів і других страв.
Число жертв кишкової інфекції в Європі, викликаної особливо небезпечним штамом E.сoli, складає більше 50 чоловік. Усього в 16 країнах виявлено понад 4 тисяч випадків інфекції.
Інфекцію викликала так звана ентерогеморрагіческая бактерія Escherichia coli (EHEC). Бактерія E.coli часто присутня в кишечнику людей і теплокровних тварин. Більшість її штамів нешкідливі, але деякі штами, такі, як EHEC, можуть викликати важкі хвороби харчового походження.
Мутований штам, через якого в Європі помирають люди, раніше не був відомий, він стійкий до багатьох антибіотиків. Симптоми викликаються бактеріями EHEC хвороб - кривава діарея, жар і блювота. Більшість пацієнтів одужує протягом десяти днів, але у незначної кількості пацієнтів (дітей раннього віку та людей похилого віку) хвороба може прийняти важку форму із загрозою для життя.
Європейські дослідники вважають, що причиною масової захворюваності в ЄС, викликаної кишковою паличкою (E.coli), могли стати імпортовані з Єгипту заражені насіння гуньби. Раніше Європейська комісія повідомила, що Євросоюз вилучає з ринку декілька видів насіння і тимчасово забороняє імпорт всіх насіння і бобових з Єгипту.
ІА "Вголос": НОВИНИ