Часто справа не в численних фірмах, працівниках сфери послуг та інших представниках турбізнесу, кожен з яких хоче отримати свою частку від пирога, ім'я якому «відпускний бюджет», а в помилках, які допускають самі відпускники.
Портал Cheapflights.com склав список з десяти найбільш поширених помилок туристів, що ведуть до зайвих грошових витрат, пише km.ru.
1. Зайва валіза
Найпоширеніша помилка туристів, а точніше, туристок, полягає в тому, що вони беруть із собою в поїздку занадто багато речей. Зрозуміло, кожна дама бажає змінювати вбрання відповідно до часу доби, події або й просто так. Але, як показує досвід, усі ці розкішні вбрання за весь час відпочинку так і залишають валіз і дорожніх сумок. Зате в аеропорту за надмір багажу доведеться викласти суму, яку можна було б витратити на вечір у кафе чи на сувеніри. Настійливо рекомендується брати з собою тільки найнеобхідніші речі: спортивне або будь-яке інше зручне взуття, джинси, блузку і легке плаття для повсякденних прогулянок; більш вишукане плаття і туфлі на підборах, якщо раптом потрібно буде відвідати театр або сходити в ресторан а також купальник. Всілякі шльопанці, маски для плавання, рушники та креми для засмаги можна буде придбати на місці, позбавляючи себе від необхідності тягати важкі валізи і переплачувати на митниці.
2. Дорогі напрями для подорожі
Не секрет, що деякі європейські столиці, особливо розкручені і тому популярні, грішать надзвичайно високими цінами. Однак це не означає, що потрібно їхати лише в сільську місцевість, зовсім ні. Просто замість того ж Парижу можна віддати перевагу Будапешту, Лондону - Прагу, а Ванкуверу - Ханой. Але це спрацює лише для тих, кому не принципово куди їхати, аби лише відпочити за кордоном. Крім того, виїжджаючи за кордон, краще заздалегідь дізнатися, в яких місцях можна вигідно обміняти валюту, тому що аеропорт з вигідним обмінним курсом можна зустріти не частіше, ніж папуг на Північному полюсі.
3. Погодні умови
Багато туристів не обтяжують себе тим, щоб ознайомитися з прогнозом погоди в місті, куди їдуть відпочивати. У результаті значні суми витрачаються на придбання светрів, парасольок або тих таки шльопанців.
4. На зв'язку
У наш час вирушати у відпустку без мобільного зв'язку як мінімум нерозумно. Адже треба якось радувати рідних і близьких захоплюючими розповідями про пригоди, та й просто повідомляти про те, що все гаразд, - теж бажано. Тому досить багато грошей іде на оплату роумінгу. Від цих витрат може врятувати дзвінок своєму мобільному оператору з метою дізнатися, чи не пропонує він якихось вигідних роумінгових тарифів в конкретній країні. Якщо таких пропозицій немає, не зневіряйтеся. У наші дні безкоштовні точки доступу в Інтернет є практично в будь-якому кафе чи готелі. Візьміть із собою ноутбук, і ви завжди будете на зв'язку. Крім того, можна придбати сім-карту місцевого мобільного оператора, яка обійдеться вам набагато дешевше, ніж шалені гроші, заплачені за роумінг.
4. Під напругою
Перш ніж вирушати в поїздку, не забудьте заздалегідь скласти список всіх зарядних пристроїв і проводів, які потрібні вашим пристроям. Однак не варто забувати, що в багатьох країнах розетки і напруга в мережі може відрізнятися від наших, це теж треба враховувати. Тому, прибувши на місце, потрібно подбати про те, щоб придбати в найближчому магазині електроніки необхідний перехідник або адаптер.
5. Менше людей — більше простору
Інформація про пікові сезони в місці вашої подорожі може також значно скоротити витрати на відпочинок. Так, наприклад, відвідини паризького Діснейленду на початку осені обійдеться дешевше, ніж під час весняних канікул, а ось поїздка на лижні курорти Британської Колумбії буде вигіднішою саме навесні.
6. Сезони різними бувають
В низький сезон значно падають ціни на пляжних курортах, при цьому на якості відпочинку це ніяк не позначається - просто мало відпочиваючих, що припаде до смаку туристам, які не люблять відвойовувати на пляжі лежаки і місце під сонцем. Так що володіння необхідною та повною інформацією про місце свого відпочинку може значно знизити витрати на відпустку.
7. А на чай?
Не зважаючи на те, що разові чайові, це, як правило, невеликі гроші, в кінці відпочинку можна недорахуватися досить значних сум. У цьому питанні кількість як ніде швидко переростає в якість, причому не на вашу користь. Тому варто заздалегідь довідатися, чи прийнято давати обов'язкові чайові в тій країні, куди ви вирушаєте на відпочинок. Наприклад, в США, навіть у самих скромних забігайлівках прийнято залишати чайові, розмір яких, втім, не регламентується. У Мексиці офіціанти розраховують на 10-15% від рахунку, а на Фіджі чайові просто «вітаються». Крім того, за відгуками на різних туристичних форумах можна з'ясувати, як ставиться персонал до «жадібних» туристів. Десь про вас можуть просто «погано подумати», а десь - реально нашкодити. Крім того, варто пам'ятати, що в деяких країнах, наприклад, в Китаї і Японії, персонал сприймає чайові як образу, а в Австралії подібна «подяка» офіціантові або портьє зовсім заборонена законом.
8. Перестрахуватися не зашкодить
Придбання страхового поліса багатьма туристами розцінюється як непотрібна витрата грошей, та все ж зробити це потрібно. Віра, в те, що “якось буде” може і не подіяти в іноземній державі, а на відпочинку трапитися може всяке, що досить наочно демонстрували трагічні випадки з туристами в Туреччині та Єгипті. Особливу увагу потрібно приділити страховці людям, що страждають хронічними захворюваннями.
9. Без таксі
Щоб не розоритися на поїздках по місту або країні, вирушаючи в дорогу, потрібно ретельно вивчити схеми наземного транспорту і метро. Таксі, звичайно, найзручніший вид транспорту, але і найдорожчий. І якщо в одних країнах ціни на таксі фіксовані, то в інших, сторгувавшись з таксистом на одну суму, після прибуття в готель ви можете почути зовсім іншу. У багатьох західних країнах існує розгалужена система наземного транспорту, що зв'язує аеропорт з містом. Це і електрички, і автобуси, і так звані «шатли». Нехай комфорту і трохи менше, ніж у таксі, зате ціни набагато дружелюбніші. Наприклад, в Чикаго поїздка з аеропорту в місто на таксі обійдеться в 35-40 доларів, а на поїзді лінії L - всього в 2,25 долара. На користь громадського транспорту можна сказати і те, що електрички в пробки не потрапляють, а для автобусів в багатьох містах існують виділені лінії, так що громадським транспортом, як правило, можна швидше дістатися до місця призначення.
10. Бонуси та акції
Деяким туристам важко повірити, що програми лояльності, пропоновані багатьма авіакомпаніями і мережевими готелями, не просто «замануха», а дійсно вигідний для туристів винахід. Насправді зекономити допоможуть спеціальні кредитні картки, на які під час покупки нараховуються бали, за допомогою яких в подальшому можна безкоштовно забронювати номер в хорошому готелі або квитки на літак.
Зрештою з усіх цих порад можна виділити одну, найголовнішу - не лінуйтеся збирати інформацію. Кілька годин, проведених в Інтернеті за збором інформації про місце вашої подорожі, дозволять значно скоротити витрати на відпочинок і уникнути неприємних ситуацій.
ІА "Вголос": НОВИНИ