Про це повідомили у Нацполіції.
Як встановило розслідування, фінустанова надала комерційному підприємству кредит із лімітом у понад 20 млн грн. При цьому керівництво банку і комерційне підприємство уклали договори про надання позичальнику так званих овердрафтів, тобто клієнт міг проводити розрахунки навіть за умови відсутності на рахунку грошей.
"Заздалегідь розуміючи, що кредитні кошти не будуть повернуті, а заставне майно існує лише на папері, сторони підписали документи без проведення належної перевірки позичальника, після чого кредит був наданий товариству в повному обсязі”, - стверджують в Нацполіції.
За кредитні кошти комерційна структура придбала іноземну валюту та переказала її за кордон - компаніям-нерезидентам на території Туреччини.
“Відповідно до укладених фіктивних контрактів з представниками іноземних компаній, фірма-позичальник нібито внесла попередню оплату за постачання товарів. В подальшому гроші були виведені в готівку афілійованими зі зловмисниками фізичними особами”, - повідомили у поліції.
Згодом банк визнали неплатоспроможним, а усі зобов’язання по виплатах перейшли до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, якому таким чином завдано збитків у розмірі майже 22 млн грн.
Колишньому голові банку та директору підприємства-позичальника оголошено підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, що передбачає до 12 років ув'язнення з конфіскацією майна.
ІА "Вголос": НОВИНИ