У більшості регіонів Європи цієї весни спостерігалося низька кількість опадів, що невластиво цій порі року. Зокрема дощі обійшли стороною Баварію і Англію. Представники агентства ООН з продовольства вже заявили, що, можливо, спростують свої сприятливі прогнози щодо зростання цін на продовольство в світі в межах 4-5% за підсумками року. На початку 2011 року ціни на харчові продукти і так досягли історичного піку, тому експерти не виключають повторення "продовольчої кризи" 2008 року.

За їхніми словами, подібну ситуацію можна буде спостерігати вже найближчим часом. Ще в квітні ціна на крупи підскочила на 71% - це в три рази більше, ніж 10 років тому. «Для Європи червень починається дуже несприятливо. Без дощів вже не можна обійтися. Якщо ця ситуація збережеться - ціни виростуть дуже агресивно », - про такі наслідки попереджає Абдльєреза Аююассіан, старший економіст Агентства ООН з продовольства.

Крім посухи в Європі, як стверджують економісти рейтингових агентств, до наслідків також можуть додатися повені в США і мораторій на експорт зернових в Росії, який був введений Кремлем після торішніх літніх пожеж, які спричинили значні руйнування. Якщо навіть для економічно розвинених європейських країн це буде нелегке випробування, то для менш розвинених країн це може спричинити серйозні проблеми, заявив Дункана Грін, експерт-дослідник з організації Oxfam. "Харчові протести - дуже реалістичний сценарій. Якщо ви намагаєтеся прогодувати своїх дітей, а ціна на хліб раптом зростає вдвічі, це може бути тією іскрою, від якої все запалає", - міркує Грін.

ІА "Вголос": НОВИНИ