Про це Вголосу повідомило Держуправління ОНПС в Львівській області.
Усі інші тваринницькі та птахівницькі господарства здійснюють безлімітне (безконтрольне) розміщення відходів, що є порушенням ст. 32 та ст. 42 Закону України «Про відходи» та тягне за собою цивільну, адміністративну чи кримінальну відповідальності.
Згідно зі статистичними даними, одна молочна ферма з 100 дійними коровами дає приблизно 14 т твердих відходів у добу; один комплекс із відгодівлі на 10 тис. голів великої рогатої худоби впродовж доби може утворити 260 т відходів. Великі обсяги відходів продукують і птахівницькі підприємства: на птахофабриці з продуктивністю 1 млн. яєць щодоби утворюється близько 50 т відходів.
Держуправління звертає увагу, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), гній, послід і стічні води тваринницьких і птахівницьких підприємств можуть бути фактором передачі більше ста збудників інфекційних та інвазійних хвороб.
До того ж, самі органічні відходи можуть служити сприятливим середовищем для розвитку та тривалої виживаності патогенної мікрофлори, містити підвищені кількості важких металів, пестицидів, медикаментозних препаратів, радіоактивних речовин, насіння бур'янів та інших забруднень.
ІА "Вголос": НОВИНИ