Що означає статус кандидата у члени ЄС спеціально для журналістів ІА «Вголос» пояснює Оксана Юринець

Довідково: Оксана Юринець - українська політикиня, народний депутат України VIII скликання, де була членом комітету з питань європейської інтеграції. Нині - очільниця обласної Організації партії «УДАР».

Для чого Україні статус кандидата у члени Європейського Союзу?

«Це крок до Вступу в Члени Європейського Союзу. Але у наших умовах цих ста днів війни, які ми сьогодні фіксуємо - це є дуже важливий сигнал, як для світу про те, що перемога не за горами. Та і про те, що Україна не сама у цій боротьбі. Це важливо насамперед для того, аби надія нашого Євроатлантичного вектора була незмінною»

Які переваги від кандидатства?

«Однозначно воєнна економіка має свої виклики, з якими треба справлятися. і це можна отримати в одному напрямку. Щодо кандидатства - це вже можливість отримання відповідного і необхідного ресурсу для України. Це сигнал, що вони не самі, ми разом із ними, не бійтеся в них вкладати гроші, не бійтеся вірити в Україну і не бійтеся з Україною разом перемагати. Це основний і дуже важливий ключовий напрям. Коли я вже згадувала про майбутню відбудову України і хто буде брати у цьому участь, тут звичайно кожна країна ЄС бачить свою перспективу і можливість і для своєї економіки в Україні. Тому економіка це напевне буде ключовим. Щобільше, це кандидатство має можливість працювати по окремих напрямках».

Позиція країн ЄС щодо України різна. Хто нас підтримує?

«В Європейському Союзі точиться ряд дискусій, що зараз тяжко приймати рішення, коли 25+ країн, а що буде, коли країн буде 35. Плюс Балкани, які отримали цей статус і далі не рухається справа. Тобто ми маємо ситуацію, коли ключові країни, будемо говорити відверто, це Німеччина, це Франція, Нідерланди, Італія, великі країни в ЄС, які приймають рішення, які є повністю у владі органів виконавчих, вони мають певні свої думки. Зокрема, Франція питає, а чи не буде в Україні забагато після перемоги при відбудові Китаю і Туреччини. Яке місце буде Європейського Союзу і, зокрема, Франції? Нідерланди, маючи свою внутрішню певну політику такої обережності, є частина політиків, які взагалі відмежовуються від зовнішніх справ. І переймаються виключно внутрішньою ситуацією в країні. Що стосується Німеччини - є своя особлива ситуація, ключової, важливої країни по прийнятті рішень. Яка, я вважаю, все ж таки змінилася в позитивному напрямку щодо України. Тому що ви бачите рішення, що стосуються зброї, що стосуються підтримки України. І політика Шольца є іншою, ніж була до того чиновників Німеччини».

То за ким вирішальне слово?

«Зараз до 23-24 червня дуже важливим і ключовим є адвокація кандидатства. Тут мають бути включені всі. І Уряд, і Парламент, і Президент, і громадянське суспільство. Звичайно, згадуючи Нідерланди, Гаага, яка слідкує за дотриманням прав людини, верховенством права, антикорупційним законодавством, вона не задоволена сьогодні Угорщиною і її поведінкою чи має певні санкції щодо Польщі, з якою у нас класні стосунки склалися. І ми розуміємо, що у цьому форматі, якщо не бути просто адвокатом і нейтралітет зберігати, власне країна така як Німеччина чи Франція має взяти підтримку щодо адвокації України. Нам не просто треба, що ми »За«. Нам треба показати це голосно з боку Німеччини і Франції, що вони підтримують Україну», - гостро заявила Оксана Юринець.

Розмовляв: Олег Галів

Цілком несподіваною була думка пані Оксани ще й в етері телеканалу НТА. Пропонуємо до перегляду:

Читайте також на сторінках ІА «Вголос»:

ІА "Вголос": НОВИНИ