Про це пише Financial Times, зауважуючи, що вчора у італійському місті Лукка пройшов перший день дводенної зустрічі міністрів закордонних справ країн G7.

Голова британської дипломатії Борис Джонсон заявив, що Москва постала перед «вибором» після хімічних атак, організованих сирійським режимом, і американського ракетного удару у відповідь на неї.

«Цей вибір полягає в тому, щоб або прилипнути, як клей, до режиму Асада - отруйного режиму, який труїть свій власний народ, а також репутацію Росії - або ж працювати з усім світом над пошуком політичного рішення», - сказав Джонсон.

Його слова прозвучали після того, як Держсекретар США Рекс Тіллерсон зайняв більш жорстку позицію щодо Москви перед запланованим візитом в Росію, назвавши владу Башара Асада «режимом вбивць».

Також президент США Дональд Трамп і прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей під час телефонної розмови погодилися, що існує «вікно можливостей для того, щоб переконати Росію, що союз з Асадом більше не в її стратегічних інтересах».

«Але в той же час, коли країни G7 займають жорсткішу лінію щодо російської підтримки Асада, вони не проявляють інтересу до ідеї, яку просуває Велика Британія, щодо запровадження нових санкцій проти російських офіцерів, які працюють з Дамаском», - йдеться в статті.

«Санкції - недоречний інструмет і не можуть бути швидко імплементовані. Зараз нам потрібно пожвавити діалог з Росією, щоб спільно використати нинішній момент для політичного процесу. Ми не повинні заганяти Росію далі в куток, що змусить її насправді лише зміцнити зв'язки з сирійським режимом», - сказав виданню неназваний дипломат G7.

 

«Вголос»

 

ІА "Вголос": НОВИНИ