Вони розробили план, який складається з 13 пунктів, передає «Німецька хвиля».

У ньому йдеться зокрема про інтенсифікацію використання сланцевого газу, поліпшення зберігання запасів газу та збільшення кількості газогонів, повідомляє інформаційне агентство dpa.

Міністри країн Великої сімки погодились з тим, що «найближчим часом» досягти незалежності від енергетичних ресурсів із Росії неможливо, тож оцінили перспективи реалізації плану як середньострокові.

«З огляду на актуальну кризу швидкого вирішення питання не буде», - заявив після зустрічі у Римі міністр економіки та енергетики Німеччини, віце-канцлер Зиґмар Ґабріель. За його словами, США, ймовірно, тільки наприкінці нинішнього десятиліття зможуть забезпечити експорт сланцевого газу до Європи.

Деталі розробленого у Римі плану не повідомляються, оскільки він є попереднім і буде представлений для обговорення на саміті Великої сімки у Брюсселі 4-5 червня цього року. Однак, як повідомив Ґабріель, попередній план містить пункти, із якими Німеччина не може погодитись. За словами міністра, поряд із перспективою державної підтримки технологій, за якими в атмосферу не викидається вуглекислий газ, а також відновлювальних джерел енергії ідеться про атомну енергетику. За збільшення атомної складової у виробництві енергії виступає зокрема Великобританія. Представник Німеччини у ході міністерської зустрічі також наголошував на важливості програм теплоізоляції приміщень, наслідком запровадження яких є економне використання енергоресурсів.

Водночас, за словами Ґабріеля, щодо України - у випадку припинення постачання їй газу з боку Росії - розроблятимуться «надзвичайні плани». Вони повинні включати не тільки диверсифікацію постачання блакитного палива, але й політичні інціативи із залученням до них Росії, вважає німецький міністр.

Нагадаємо, 17 квітня Європарламент прийняв резолюцію щодо припинення будівництва «Південного потоку». 

Як писав «Вголос», Європа вирішила заморозити будівництво «Південного потоку», аби покарати Росію за анексію Криму.

Раніше повідомлялось, що Болгарія демонтувала на своїй території труби, освітлення і навіть прапори об'єкта «Південний потік» з першим зварним швом.

ІА "Вголос": НОВИНИ