Про це йдеться у заяві прокурора на сайті суду.
"Сьогодні я хочу повідомити, що вирішив якомога швидше почати розслідування ситуації в Україні", – заявив прокурор.
Він зазначив, що Україна не є державою-учасницею Римського статуту Міжнародного кримінального, тому сама не може передати цю ситуацію до його офісу.
"Але вона двічі скористалася своїми прерогативами, щоб на законних підставах визнати юрисдикцію Суду щодо ймовірних злочинів за Римським статутом, які відбуваються на її території, якщо Суд вирішить її здійснити", – йдеться в заяві.
Прокурор вже ознайомився з висновками Офісу прокурора, що випливають із попереднього вивчення ситуації в Україні у Криму і на Донбасі, та підтвердив, що є достатні підстави для початку розслідування.
"Я впевнений, що є обґрунтовані підстави вважати, що в Україні були скоєні як воєнні злочини, так і злочини проти людства стосовно подій, які вже були оцінені під час попередньої експертизи Офісом. Враховуючи розширення конфлікту останніми днями, я маю намір, щоб це розслідування також охопило будь-які нові імовірні злочини, що підпадають під юрисдикцію мого офісу, які вчиняються будь-якою стороною конфлікту на будь-якій частині території України", – заявив прокурор.
Він вже доручив своїй команді вивчити всі можливості збереження доказів.
"Я продовжуватиму уважно стежити за подіями на місцях в Україні і знову закликаю до стриманості та суворого дотримання чинних норм міжнародного гуманітарного права", – заявив прокурор.
Нагадаємо, нещодавно Кулеба заявив, що хоче звернутись до Гааги через обстріли дитячого будинку російськими окупантами
ІА "Вголос": НОВИНИ