Голова правління “Газпрому” Олексій Міллер заявив, що газопостачання Калінінградській області Росії переведено в автономний режим шляхом поставок газу з плавучого морського терміналу в обхід Литви.
Про це повідомляє УНН.
Міллер зазначив про це під час церемонії введення в експлуатацію терміналу з прийому газу і плавучої регазифікаційної платформи “Маршал Василевський”.
“Повністю відключена система поставок газу через магістральний газопровід Мінськ — Вільнюс — Каунас — Калінінград. Газопостачання Калінінградській області в поточний момент повністю здійснюється через приймальний морський термінал”, — повідомив Міллер.
Як повідомляють російський ЗМІ, введення в експлуатацію цього терміналу дозволило найзахіднішому регіону РФ відмовитися від газового транзиту через Литву і отримувати зріджений природний газ в разі гіпотетичної газової блокади з боку цієї прибалтійської республіки.
За словами глави “Газпрому”, добова продуктивність терміналу зараз становить 13,2 млн кубометрів газу. “Річна продуктивність терміналу така, що вона дозволяє повністю задовольнити і поточні і перспективні потреби в газі Калінінградській області”, — підкреслив він.
Крім того, він повідомив про будівництво і розвиток в Калінінградській області підземного сховища (ПСГ) з одночасним будівництвом в Ленінградській області в районі станції, де бере старт газопровід “Північний потік”, заводу зі зрідження газу, спеціально для потреб Калінінградській області
Створення альтернативної системи газопостачання регіону обійшлося “Газпрому” приблизно в 85 мільярдів рублів, але її використання буде коштувати ще дорожче, відзначають російські ЗМІ. За оцінками експертів, повне завантаження терміналу при поточній різниці між ціною зірдженого газу' і внутрішньою ціною обернеться Росії збитком в розмірі 27 млрд рублів на рік.
ІА "Вголос": НОВИНИ