«Цитадель» - єдиний в Україні збережений комплекс австрійських фортифікаційних укріплень середини XIX століття, кажуть герої.
«У роки Другої Світової війни тут розташовувався найбільший німецький концтабір в Європі «Шталаґ-328», у якому утримували понад 280 тисяч полонених різних національностей. Половина з них там і загинула. Згідно з архівними матеріалами СБУ, у таборі з 1941 до 1944 років утримувались військовополонені: українці, росіяни, євреї, французи, бельгійці і навіть італійці, які відмовлялися воювати за режим Муссоліні. Їх тримали у жахливих умовах, під відкритим небом, без їжі. Комендантом таборової поліції працював Андрій Якушев, за національністю мордвин, народився в Росії. Він був найжорстокішим катом. У 1977 році, за доказами радянського слідства, Якушев був засуджений до розстрілу. Городяни постійно чули постріли і крики з гори концтабору, бачили дим від спалених тіл. Але про ці жахливі сторінки на "Цитаделі" не написано жодного слова, немає хреста, пам'ятної таблички. Зате на території розташувались комерційні структури і збудований готель до Євро-2012», - йдеться у листі.
Директор Представництва Американського об'єднання комітетів для євреїв колишнього СРСР Мейлах Шейхет ще торік звернувся у Львівську обласну адміністрацію з проханням повідомити, куди вивезли людські останки, знайдені під час будівництва готельно-ресторанного комплексу.
Його лист проігнорували львівські чиновники, яких, називають причетними до будівництва готелю.
Герої вважають, що комплексові "Цитадель" потрібно надати національний статус, бо це унеможливить приватизацію окремих об'єктів комплексу і незаконну забудову унікального історичного, природного, рекреаційного місця.
«Недоречні розваги на місці, де загинули 140 тисяч українців, росіян, французів, бельгійців, італійців, євреїв, людей інших національностей», - зазначив колишній політв'язень Юрій Шухевич (син командира УПА Романа Шухевича).
«Танці на кістках - аморально. Бог покарає і тих, хто будує, і нас, якщо ми промовчимо», - додав Степан Хмара.
ІА "Вголос": НОВИНИ