«Я, як голова комітету, гарантую, що всі сумісники, всі до одного написали заяви своєчасно про складання повноважень народного депутата», - сказав він.
При цьому, Макеєнко відзначив, що це зробили навіть ті депутати, які не так давно були призначені на посади у виконавчі органи влади.
За його словами, профільний комітет розглянув всі ці заяви і рекомендує парламенту їх задовольнити.
«Питання інше, чому до сих пір вони не проголосовані?», - Сказав він.
Голова Комітету також зауважив, що питання про складання повноважень сумісниками стоїть кожну п'ятницю, проте ВР не доходить до його розгляду.
Макеєнко додав, що представники опозиції повинні говорити про сумісництво не тільки в рядах більшості, але і в своїх лавах.
Сьогодні із заявою виступив нардеп Андрій Парубій із вимогою, щоб питання про позбавлення сумісників депутатського мандату було нарешті поставлено на голосування і проголосоване в залі або щоб Голова Верховної Ради звернувся до суду про дострокове припинення повноважень народних депутатів України, які не виконали вимоги щодо несумісності депутатського мандату.
Він також назвав сумісників: Васильєв (Партія регіонів) – Адміністрація Президента України, заступник голови; Горбаль (Партія регіонів) – Львівська обласна державна адміністрація, голова; Демішкан (Партія регіонів) – Державна служба автомобільних доріг України; Джига (Партія регіонів) – Вінницька обласна державна адміністрація, голова; Злочевський (Партія регіонів) – міністр охорони навколишнього середовища України; Ілляшов (Партія регіонів) – Служба зовнішньої розвідки України, голова; Калєтнік (Комуністична партія України) – Державна митна служба України, голова; Саламатін (Партія регіонів) – Державна компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення; Фесенко (Партія регіонів) – Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, голова; Шершун («Блок Литвина») – Державний комітет лісового господарства України.
ІА "Вголос": НОВИНИ