Хакан Агір – головний пластичний хірург Туреччини – за 4 дні безкоштовно прооперував у Львові 9 дітей із вродженими вадами обличчя та інших частин тіла. Лікар приїхав до нас на тиждень, сподівається встигнути до від’їзду зробити ще приблизно стільки ж втручань.
Надскладні операції турецький лікар проводить із хірургами Західно-українського спеціалізованого дитячого медцентру. Спершу вони разом оглянули близько 50 маленьких пацієнтів із важкими патологіями, виокремили серед них – 15-18 випадків і приступили до роботи.
Діти з’їхалися до Львова з різних куточків України, бо в інших областях за складні вади просто не беруться. Решту пацієнтів інтернаціональна команда медиків збирається прооперувати восени, під час наступного візиту турецького хірурга. Бажання співпрацювати та обмінятися досвідом Хакан Агір виявив сам.
«Хто ж так гарно оперував в Україні?»
«Хакан Агір мав кількох пацієнтів у Туреччині з України, побачив результати і зацікавився: «Хто ж так гарно оперував в Україні?» Виявилося, що це була наша клініка і тоді він до нас написав. Хакан Агір знав, що у нас працює доктор Остап Могиляк», – розповідає хірург медзакладу, завідувач кафедри дитячої хірургії ЛНМУ ім. Данила Галицького Андрій Кузик.
Після цього Хакан Агір вирішив особисто познайомитися із хірургом Остапом Могиляком та завітав до Львова. Спершу медики тільки обговорили методи та техніки усунення важких патологій, демонструвавши свої роботи.
А також домовилися провести разом кілька операцій у майбутньому. І от саме під час другого візиту, тобто цього тижня, разом взялися за скальпель.
«Сподіваюся у Львові процвітатиме медичний туризм»
«Це є дуже-дуже добра можливість побачити хороші руки, такі як в доктора Остапа. Я думаю, він один з найкращих лікарів в Східній Європі», – ділиться враженнями Хакан Агір. Головний пластичний хірург Туреччини сподівається, що колись медзаклад прийматиме пацієнтів не тільки з усієї України, а з-за кордону. «Я дуже вражений і продовжую вивчати техніки та методи роботи львівських лікарів», – каже він.
У Чорнобильській лікарні такій міжнародній співпраці радіють і вважають компліментом: бо ж не тільки самі їздять вчитися, а тепер – приїжджають до них.
«Він ділиться своїм досвідом, ми ділимося своїм. Проводимо спільні втручання, спільні консультації і консиліуми. Це все відбувається на високому рівні, адже усі пацієнти є доволі важкі. Це унікальні випадки, від яких в багатьох містах просто відмовилися надавати допомогу. Ми беремо їх до себе», – каже дитячий лікар-хірург Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру Остап Могиляк.
За даними ВООЗ, у світі кожні три хвилини народжується дитина із розщілиною губи і піднебіння, тобто – одне немовля на 750 випадків. Через погану екологію та наслідки аварії на ЧАЕС в Україні цей показник ще вищий.
Віра Лабич
ІА "Вголос": НОВИНИ