Юнак, який телефонував, повідомив що його подруга - 20-річна М. скаржиться на різке запаморочення, судоми та погіршення загального стану. Бригада «швидкої» забрало постраждалу прямо з траси, неподалік від санаторію «Карпати». Медики надали першу допомогу дівчині і транспортували її до Свалявської міської лікарні.
З’ясувалося, що отруєння спричинили… звичайні мухомори. Молоді люди таким чином вирішили розважитися і випробувати галюцегенні властивості цієї рослини. І тільки своєчасне звернення на 103 та допомога медиків врятували життя дівчині.
Загалом, з початком грибного сезону, екстрена медична допомога виїжджала вже тричі на виклики, пов’язані із отруєннями грибами: у - Рахівський район, с. Ясіня (34-річний чоловік) та в Ужгородський р-н, с.Руські Комарівці – отруїлася родина, з яких двоє дітей.
Нагадуємо симптоми та алгоритм дій у разі отруєння грибами
Симптоми отруєння грибами
Ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хв. після споживання, так і протягом кількох днів:
- нудота;
- блювота;
- різкий біль у животі;
- діарея;
- запаморочення;
- підвищення температури тіла;
- зниження пульсу;
- задуха;
- судоми;
- відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги);
- марення, поява галюцинацій.
За наявності будь-якого з наведених симптомів негайно викликайте лікаря!
Перша допомога у разі отруєння грибами
- терміново телефонуйте до «швидкої» —номер 103;
- промийте шлунок простою водою;
- дотримуйтеся постільного режиму;
- пийте багато рідини (вода, підсолена вода чи прохолодний чай) — це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини;
- прийміть сорбенти.
Категорично заборонено вживати алкогольні напої, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти — це може прискорити всмоктування токсинів у організм.
Не займайтеся самолікуванням, це небезпечно для життя!
Залишки грибів або грибних страв слід обов’язково зберегти, адже лабораторне їх дослідження допоможе з’ясувати причину отруєння та призначити правильне лікування.
ІА "Вголос": НОВИНИ