Про це йшлося під час зустрічі заступника Міністра охорони здоров’я України – керівника апарату Василя Лазоришинця з Міністром праці, охорони здоров’я та соціального захисту Грузії Давидом Сергеєнко, яка відбулася в МОЗ України 27 серпня 2014 року, повідомила прес-служба МОЗ.
Для визначення напрямків та обсягів допомоги в МОЗ України створено робочу групу.
Грузинська сторона висловила готовність відправити необхідні медикаменти в Україну, а також відрядити своїх лікарів як для роботи у лікарнях, де лікують поранених, так і для проведення диспансеризації переміщених осіб в місцях їх перебування. Крім того, досягнуто домовленості про направлення постраждалих на лікування та реабілітацію до Грузії. Для уточнення всіх аспектів допомоги (переліку ліків, логістики) уже сьогодні в МОЗ працювала спільна робоча група.
Василь Лазоришинець висловив вдячність грузинському народу за підтримку і допомогу. Він зазначив, що в України і Грузії спільна біда – обидві країни постраждали від військової агресії Росії.
Давид Сергеєнко наголосив, що за дорученням Прем’єр-міністра Грузії делегація прибула до України, щоб з’ясувати, яка гуманітарна та медична допомога зараз найбільш необхідна.
Заступник Міністра охорони здоров’я України повідомив, що на звільнених територіях Донецької області повністю знищено 15 медичних закладів з 335, у Луганській області – 7 з 266. «Найбільші руйнування спостерігаються на підконтрольній терористам території у Луганську та Донецьку, і скільки лікарень там зруйновано, ми поки що не знаємо», - зазначив він.
За словами Василя Лазоришинця, у зоні АТО найбільші проблеми із забезпеченістю броньованим транспортом для евакуації поранених, комплектацією індивідуальних аптечок українських бійців. Крім того, потрібна протиправцева сироватка, інші ліки та медичні вироби. Для тимчасово переміщених осіб також необхідні медикаменти (інсуліни, витратні матеріали для діалізу, антибіотики, протизапальні тощо).
У зустрічі також взяли участь Голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Володимир Курпіта; в.о. Голови державної санітарно-епідеміологічної служби України Олександр Кравчук; представники структурних підрозділів МОЗ України; Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба; керівник департаменту з координації надзвичайних ситуацій Міністерства праці, охорони здоров’я та соціального захисту Грузії Пан Зураб Утіашвілі; Радник-Посланник Посольства Грузії в Україні Отар Гургенідзе.
ІА "Вголос": НОВИНИ