Про це міністр заявила під час нинішнього виступу у Львові на тему «Перспективи української освіти (прийняття нового Закону «Про освіту»)», інформує кореспондент «Вголосу».
Мовлячи про те, що українізація української освіти здобуватиме опір з боку РФ, Гриневич зазначила:
« Мені часто говорять, що треба запровадити увесь навчальний процес в Україні відразу з першого класу винятково українською мовою, для всіх нацменшин. А ті, хто захоче вчитися недержавною - нехай ідуть до приватних шкіл. Та що ж це?! Та ми так створимо приватні російські анклави і дамо їм причини розвивати це».
Що цікаво, міністр також наголосила, що на Сході російськомовні сім’ї уже обирають українські школи, адже там пропонують набагато кращі умови.
«Нам треба зробити гарні комунальні школи, з капітальними ремонтами і усіма необхідними умовами, і тоді діти підуть саме туди. Зараз за рахунок фінансової децентралізації величезні кошти надходять до місцевих бюджетів. Завдяки цьому ми робимо на Сході україномовні опорні школи. І що для нас цікаво, в Україні батьки все більше починають завчасно вчити дітей української мови, щоб привести дитину в хорошу школу».
Як уже писав «Вголос», Гриневич гучно розрекламувала країні «перемогу» в українізації освіти, заявивши про навчання мовою нацменшин лише до 4 класу включно і винятковість державної мови у середній та старшій школі. Натомість у статті 7 протягнутого нею закону «Про освіту» заклали зовсім інше: навчання державною мовою бодай у середній та старшій школі не стверджене. Більше того, передбачене викладання одного чи декількох предметів (не виключено, що й усіх, – ред.) недержавною мовою.
ІА "Вголос": НОВИНИ