Проект по створенню «антимінних» бджіл стартував у 2007 році. Генну інженерію не використали. Дослідники вирішили просто натренувати комах, прередає УНН з посиланням на закордонні ЗМІ.
Щоб у бджіл сформувався чіткий зв'язок «вибухівка – ласощі», їх колонії розташували на великому обгородженому полі. Територія належить Факультету землеробства університету Загреба. На одному його кінці розташовувалися вулики, на іншому - кілька точок годівлі. Поблизу останніх вчені просочили грунт вибуховими хімічними речовинами.
«Врешті-решт, комахи навчаються асоціювати запах будь-якої вибухівки з легкою здобиччю і знаходять найкоротший шлях до неї», - розповідає професор Матея Янеш з університету Загреба.
Хорватські вчені доклали стільки зусиль по створенню «антімінних» бджіл, так як під час Балканських воєн за незалежність у 90-х роках минулого століття в країні усіма сторонами конфлікту було використана близько 1,5 мільйонів таких наземних мін.
Поля, вкриті цими боєприпасами, займають площу близько 700 квадратних кілометрів. За деякими даними, земля зберігає близько 90 тисяч мін.
Натаскувати бджіл на вибухівку почали і в Агентстві з перспективних оборонних науково-дослідних розробок США DARPA. Крім того, до пошуку розірвалися боєприпасів американці намагалися підключити рослини. Також відомо, що наземні міни вимушено навчилися відчувати слони.
Джерело: УНН
ІА "Вголос": НОВИНИ