Про це заявив перший заступник СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Є свого роду розкол у Спільному центрі, російські офіцери перебувають на неконтрольованій урядом території, а українські офіцери перебувають на території, підконтрольній уряду. Є з цієї ситуації і винятки, коли російські офіцери СЦКК знаходяться на українській стороні, а українські офіцери на протилежній стороні. Виробити такий режим роботи, при якому СЦКК буде відповідати назві Спільного центру - цей обов'язок лежить на двох столицях країн», - зазначив він.

Хуг вважає, що таке рішення можна знайти за допомогою діалогу.

«Тому ми, безумовно, вітаємо більш активний діалог і більше число спільних дій, не тільки з боку СЦКК, але й усіма залученими сторонами... Для цього необхідно, щоб люди сіли за стіл переговорів і домовилися, як діяти разом, а не окремо»,- сказав він.

Також Хуг також підкреслив, що СЦКК відіграє ключову роль, сприяючи встановленню повного припинення вогню і оперативного реагування на такі порушення, як перешкода моніторингу СММ ОБСЄ.

«Шкода, що офіцери СЦКК не завжди діють спільно. Однак ми бачимо і доповідаємо публічно про їх спільні успіхи - наприклад, як у випадку з сприянням ремонтних робіт на Донецькій фільтрувальної станції», - додав він.

 

ІА "Вголос": НОВИНИ