Свободівець наголосив на рекордному цьогорічному врожаї, і як наслідок – зміцненні продовольчої безпеки країни, розповів про організовану міністерством масштабну допомогу армії,  про люстрацію у відомстві, про законодавчі ініціативи, про уніфікацію українського та європейського законодавства у царині аграрної політики, повідомила прес-служба ВО «Свобода».

Ігор Швайка наголосив, що цього року аграрії зібрали рекордну кількість зерна – 63 млн. тон., що в умовах війни та окупації Криму є безсумнівним успіхом аграрної галузі.

«Зараз лише аграрний сектор показує позитивну динаміку зростання – це 12% у порівнянні з минулим роком. Збільшено виробництво яєць на 8,1%, м’яса – на 6,2. Мінагрополітики підпорядковані три державні корпорації – Укрспирт, Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) і Аграрний фонд. Всі три корпорації показали зростання. Зокрема, за 9 місяців чистий дохід ДПЗКУ збільшено в 2,5 рази порівняно з аналогічним періодом минулого року і він склав 4 141,2 млн. гривень. А Укрспирт у другому і третьому кварталах 2014 року отримав 88,9 млн. грн. чистого прибутку, в той час як за минулий – лише 15,8 млн. грн. Загальна сума перерахувань від Укрспирту в б’юджет за другий і третій квартал становить 119,5 млн. грн., що на 48,8 млн. більше, аніж минулого року. Вже три заводи Укрспирту через енергетичну кризу в країні переведено на альтернативні види палива,ще на 16-ти підприємствах повністю відмовляться від споживання природного газу. Щодо діяльности Аграрного фонду: станом на 17 листопада 2014 року хлібопекарські підприємства придбали 261 тис. тон борошна для випікання соціяльного хлібу, що на 22,5% більше, аніж минулого року», – заявив Ігор Швайка.

Зусиллями міністерства в зону АТО було відправлено 1,84 тис. тонн продуктів харчування та 18 тонн гуманітарної допомоги  (постільна білизна, одяг, засоби гігієни тощо). Навчальні заклади, підпорядковані міністерству, перенесено з окупованих територій до Харкова і розміщено на базі місцевих вишів.

Також свободівець розповів журналістам про міжнародну співпрацю міністерства. Зокрема, експорт сільгосппродукції збільшився на 6,9%. Ігор Швайка провів понад 100 зустрічей із закордонними делегаціями, здійснив 7 дипломатичних і торгових місій. У рамках цих заходів міністр вирішив проблеми голландських та німецьких компаній-інвесторів в агросекторі, домовився про співпрацю з ЕБРР, МФК та Світовим банком, провів переговори з понад 20 посольствами та підписав відповідні меморандуми, а після ліквідації корупційної схеми відновив співпрацю з Народною Республікою Банґладеш.

«Міністерство аграрної політики та продовольства після мого вступу на посаду постійно йшло назустріч представникам бізнесу. Ми зберегли спеціяльний режим оподаткування для аграріїв  на 2015 рік. За ініціятиви бізнес-середовища створено Всеукраїнську аграрну раду, яка є платформою для спілкування влади і бізнесу. Ми провели інвестиційний форум «АгріІнвестФорум» і створили Українську аграрну інвестиційну раду для поглиблення діялогу з підприємцями. Маю зазначити, що аграрне міністерство є рекордсменом за кількістю евроінтеграційних законопроєктів, покликаних полегшити доступ вітчизняної агропродукції на ринок ЕС. Відповідно до вимог Евросоюзу, підготовлено законопроєкти, переважну більшість яких ухвалено в першому читанні: «Про корми», «Про безпечність та гігієну кормів», «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною», «Про державний контроль у сфері забезпечення безпечності та якості харчових продуктів і кормів, благополуччя тварин». Також гармонізовано законодавство України із законодавством ЕС у царині ідентифікації та реєстрації тварин. Ухвалено закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин». На жаль, парламент ухвалив не всі законодавчі ініціятиви мого міністерства. Причина – популізм окремих депутатських груп і лобізм великих гравців агроринку, чиї інтереси іноді суперечать інтересам держави», –зазначив свободівець.

Уперше міністерству вдалося підвищити рівень закупівельних цін на молоко у населення на 12 % і погасити кредиторську заборгованість перед аграріями у обсязі 402, 5 млн. грн., яку створила попередня влада.

«Щодо завдань, які стояли перед міністерством: ми могли зробити більше, але за умови формування иншої команди в Кабміні. Можу сказати, що після відставки я залишаю галузь у хорошому робочому стані. Основне завдання сьогоднішнього дня – це відкриття нових ринків. Але всі реформаторські пропозиції мають бути виваженими, бо поспішні рішення або сліпе мавпування чужого досвіду без урахування українських реалій може мати вкрай негативні наслідки для галузі», – підкреслив Ігор Швайка.

ІА "Вголос": НОВИНИ