Замах на Ірину Фаріон
У Львові 19 липня у соцмережах з'явилася інформація, що під будинком на вулиці Масарика невідомий стріляв у мовознавицю, громадську діячку та колишню нардепку Ірину Фаріон.
Згодом Національна поліція розповіла, що близько 19:30 невідомий стріляв в 60-річну жінку, яку після цього госпіталізували з пораненням голови. Лікарі повідомили, що у Фаріон була глибока мозкова кома. Вона перебувала на штучній вентиляції легень. Стрільця бачили сусіди. З їх слів, він був у рукавичках і зброя була без глушника. Крім того, за непідтвердженою інформацією з соцмереж, це був чоловік 20-25 років, який декілька днів спостерігав за будинком.
Хто така Ірина Фаріон
Нардепка Верховної Ради 7-го скликання, двічі депутатка Львівської облради, докторка філологічних наук, професорка Національного університету «Львівська політехніка». Постійна гостя прямих ефірів та ведуча програми «Ген українців» на телеканалі НТА.
У травні 2024 року Львівський апеляційний суд поновив Фаріон на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки. Суд також постановив стягнути на її користь середній заробіток за період вимушеного прогулу у розмірі 123 тисячі грн (на ці кошти вона закупила дрони для бійців ЗСУ, - ред.). Її звільнили з посади професорки Національного університету «Львівська політехніка» після понад 20 років роботи у цьому виші. Причина - Фаріон критикувала українських військових, які досі розмовляють російською мовою.
У 2015 році захистила докторську дисертацію на тему «Суспільний статус староукраїнської (руської) мови у ХIV–ХVII ст.». У 2014-2019 - вела проєкт на телеканалі «Рада» «Велич особистости».
У 2012 році обрана народною депутаткою Верховної Ради 7-го скликання від округу №116 (Львівська область), висувалась від ВО «Свобода». Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету з питань науки та освіти.
У 2010 році обрана депутаткою Львівської обласної ради від ВО «Свобода».
У 2006 році обрана депутаткою Львівської облради від ВО «Свобода», заступниця голови комісії з питань освіти та науки.
З 2005 року – членкиня ВО «Свобода», входила до складу політради партії.
У 1998-2004 – голова мовної комісії «Просвіти» Національного університету «Львівська політехніка».
У 1996 році захистила дисертацію та здобула ступінь кандидата філологічних наук.
У 1991-2023 - викладачка, згодом доцентка і професорка катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка». Докторка філологічних наук.
У 1987 році закінчила філологічний факультет Львівського державного університету ім. І.Франка. Працювала лаборанткою на кафедрі загального мовознавства.
Розлучена. Мала доньку та двоє онуків.
Народилася 29 квітня 1964 року у Львові.
ІА "Вголос": НОВИНИ