Про це повідомляє кореспондент «Вголосу».

«Наша мовознавча наука стоїть на міцних плечах Святослава Караванського. Це той подвижник, який торкнувся родовищних глибин української мови і навчив нас неймовірно важливих істин. Він показав, що українська мова – це мова, яка має такі самобутні риси, які непритаманні жодній іншій мові. Закликав «викорінювати» суржик. Святослав Караванський безперервно шукав все найкраще, що є у мові. Він відстояв безпідставно занедбані терміни. Його внесок у мовознавство є неоціненним», – відзначила в межах презентації доцент «Львівської політехніки» Оксана Микитюк.

В межах зустрічі було презентовано низку мовознавчих видань, публіцистичні доробки, а також переклади Святослава Караванського.

«Ми вшановуємо Святослава Караванського не тільки у Львові. Рік тому я об’їздила 37 міст України з єдиною метою – поширювати націоналістичну ідею. Я була також в Одесі. Це місто в мене асоціювалось із прізвищем Караванського. Коли я прийшла на зустрічі з одесцями і назвала його прізвище – зал підвівся і аплодував. Ми незнищенні  у тому сенсі, що існує нитка духовної пам’яті, яка дає нам перспективу, незважаючи на те, як би важко і складно нам не було», – розповіла Ірина Фаріон.

За її словами, доробок українських мовознавців базується на науковому досвіді та здобутках Святослава Караванського.

Святослав Караванський — український мовознавець, поет, журналіст, автор самвидаву. Багатолітній в'язень концтаборів СРСР 1944–1960, 1965–1979. Член ОУН.

ІА "Вголос": НОВИНИ