Про це пише Rzeczpospolita.
Історія спірного закону сягає 1615 року, коли три кораблі з іспанськими китобоями з країни басків прибули в ісландську місцевість Вестфірдір. Коли через кілька місяців баски вирішили покинути місцевий порт, розпочався сильний шторм, який затопив їхні кораблі. Близько 80 моряків змогли дістатися живими до берега і почали конфліктувати з жителями острова.
Частина вцілілих моряків, шукаючи житла і харчів, увірвалися в будинок одного з ісландських купців, вигнали його і привласнили запас копченої риби. В помсту, місцеві жителі напали на басків і вбили 14 з них. Тіла вбитих були понівечені і скинуті в океан. Через три дні, спеціально скликана комісія із 12 суддів прийняла закон, що дозволяє ісландцям безкарно вбивати басків, які вторгаються на територію острова. Через кілька днів, місцеві вбили ще 17 басків.
Після чотирьох сотень років після цих подій, Йонас Гудмундссон, представник органів влади регіону де відбулася різанина, офіційно скасував положення 1615 року.
«Тепер баски можуть без страху приїжджати до нас», – сказав Гудмундссон. Він додав, що скасування спірного закону має символічне значення.
«В ісландському законодавстві, вбивство кого-небудь, у тому числі басків, є неприйнятним», – підкреслив він.
Гудмундссон також додав, що різанина початку сімнадцятого століття є «чорною сторінкою в історії Ісландії».
ІА "Вголос": НОВИНИ