Про це інформує Сегодня.
У пояснювальній записці Кабмін стверджує, що таке підвищення стало можливим тому, що, по-перше, економіка зараз зростає більш швидкими темпами, ніж планувалося, а по-друге, після прийняття Податкового кодексу пройшла детінізація економіки і різко зросли платежі до бюджету (в 1,5 рази у порівнянні з минулим роком).
З 1 вересня мінімальну ставку для бюджетників збільшать до 641 грн. (за планом було 641 грн. тільки з жовтня), з 1 жовтня - до 660 грн., а з 1 грудня - до 704 грн. (за планом до 654 грн.).
«Статистика показує, що йде перевиконання бюджету, це означає, що понадпланові надходження повинні бути перерозподілені, що і запропонував Кабмін, - заявив нардеп від Партії Регіонів Михайло Чечетов. - Парламент підтримає дофінансування соціальних статей, але можливі зміни у величині сум на ті чи інші виплати».
В опозиції кажуть - підвищення мізерне. «Підвищення на 10 гривень мінімального окладу, потім ще на 16 грн. і т. д., - це насмішка, головна мета - «освоїти» інші кошти, наприклад, через будівництво доріг, субвенції регіонам», - стверджує нардеп від БЮТ Андрій Сенченко.
Окремі експерти, навпаки, побоюються, що підвищення буде дуже великим з точки зору можливостей бюджету. «Піднімати з липня оклади необхідно, з огляду на більш серйозне зростання доходів бюджету. А от з додатковим вересневим підвищенням можна було б почекати, оскільки в другому півріччі не очікується такого великого зростання доходів скарбниці», - зазначає економіст Олександр Жолудь.
ІА "Вголос": НОВИНИ