Про це заявив віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко під час наради з питань підготовки IT-спеціалістів, яке відбулося сьогодні у Харківському національному університеті ім. Каразіна, повідомляє прес-служба віце-прем'єр-міністра.

«В Україні буде розроблена державна програма розвитку IT-галузі. Вона має бути комплексною, взаємозв'язаною і враховувати роль регіонів, оскільки на їх рівні теж можливо багато що», - заявив Грищенко.

Віце-прем'єр зазначив, що завдання уряду - створення передумов для того, щоб у країні розвивалася вся галузь в цілому, з поступовим виходом на створення власного продукту, оскільки IT-сфера - дуже важлива для майбутнього України і розвитку практично всіх галузей економіки.

В уряді вважають, фахівців з інформаційних технологій необхідно підтримувати насамперед, оскільки серед тисяч програмістів є 1-2% тих, хто може створювати дійсно креативний конкурентоздатний продукт.

Нагадаємо, в Україні 1 січня 2013 р. набув чинності закон про податкові пільги для IT-индустрии. Закон звільняє від сплати ПДВ підприємців, що працюють у сфері індустрії програмної продукції.

Зазначимо, до закону були внесені поправки Президента України Віктора Януковича, який виключив норму про зниження ставки податку на доходи фізичних осіб для працівників суб'єктів індустрії програмної продукції до 5 %.

У Раді також зареєстрований законопроект про внесення змін до Податкового кодексу щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції. Очікується, що після зниження податкового тиску IT-компанії відмовлятимуться від використання "сірих" схем, створюватимуть легальні робочі місця і активніше привертамуть інвестиції. «Цілком реально, що в 2015 році цей сектор економіки може складати не менше 10% ВВП. Таким чином, ми понизимо уразливість української економіки, традиційних сировинних галузей до зовнішніх ризиків», - сказав Азаров. Долю цього законопроекту в Раді контролюватиме особисто перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов.

Україна займає четверте місце у світі за кількістю сертифікованих IT-спеціалістів. Про це повідомлялося в звіті Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку і інформатизації, з посиланням на дослідження Exploring Ukraine IT Outsourcing Industry 2012.

При цьому 40% IT-спеціалістів працюють у Києві, 19% - у Харкові, 16% - у Львові, 7% - у Дніпропетровську і 4% - в Одесі. Згідно з документом, виші України щорічно випускають близько 16 тис. фахівців у цій сфері.

Крім того, у вишах має бути збільшене держзамовлення на підготовку фахівців IT. У 2015 р., за прогнозом Азарова, Україні їх знадобиться як мінімум 100 тис.

Джерело: РБК-Україна

ІА "Вголос": НОВИНИ