За словами Бейрда, канадським вченим слід довести, що полюс входить у зону континентального шельфу їхньої країни. На початку грудня Канада вже подала в ООН заявку з проханням включити в межі континентального шельфу зону площею 1,2 мільйона квадратних кілометрів. Полюс в цю зону не потрапляє, однак заявка, за словами Бейрда, містить попередню інформацію, яка надалі дозволить відсунути кордон шельфу ще далі.
Наразі Північний полюс і прилегла до нього частина Північного Льодовитого океану не належить жодній з країн. Росія, Канада, Норвегія, Данія і США мають в Арктиці виняткові економічні зони, що тягнуться на 370 кілометрів (200 морських миль) від їхніх берегів.
Претендувати на розширення своїх зон зазначені країни можуть протягом десяти років після ратифікації ними Конвенції з морського права. У Канади десятирічний термін закінчився 7 грудня, і заявка до комісії ООН про розмежування континентального шельфу була подана до цього моменту.
Інтерес до Арктики пов'язаний з тим, що регіон розглядають як джерело корисних копалин. Геологи припускають, що там може перебувати 30 відсотків нерозвіданих світових запасів природного газу і п'ятнадцять відсотків нерозвіданих запасів нафти.
Раніше про свої претензії на розширення меж арктичного шельфу вже заявили Росія і Данія.
Джерело: Кореспондент
ІА "Вголос": НОВИНИ