У першому таймі команда Олександра Севідова залишила жалюгідне враження, однак своє справжнє лице львів’яни показали у другій половині зустрічі.
Зважаючи на розгромну поразку від дніпропетровського «Дніпра» у попередньому турі чемпіонату та статус грізного харківського «Металіста», позитивним результатом для львів’ян можна було б вважати нічию. Зважаючи на сьогоднішні реалії, про такий результат на «Металісті» мріє не одна команда української Прем’єр-ліги. Своєю грою у другому таймі «Карпати» заставили забути ганебну гру у першій половині матчу, і могли претендувати на міні-сенсацію. Утім, очки взяв той, кому вони, мабуть, і були потрібніші.
«Карпати» вийшли на матч з однією думкою – реабілітуватися за попередній тур, натомість «Металіст» на цю гру вийшов без свого головного тренера Мирона Маркевича. Львівський наставник харків’ян за кілька днів перед цим матчем, беручи участь у товариському матчі ветеранів, зазнав неприємної травми. Зіткнення у матчі прикувало Мирона Богдановича на кілька днів до ліжка, відтак діями господарів керував помічник Маркевича Ігор Рахаєв.
І варто зауважити, команда Рахаєва у першому таймі продемонструвала футбол дуже високого рівня. З перших хвилин зустрічі «Металіст» дав усім зрозуміти, хто у цій грі буде господарем. Соса і компанія взяла м’яч під свій контроль і заставила суперника думати про оборону, а не про атаку. Господарі перегравали гостей за усіма показниками.
З атаками «Металіста» львів’янам у першому таймі справлятися було важко. Господарі як тільки-но втрачали м’яч, одразу йшли в колективний відбір, і тут же повертали собі позиційну атаку. Організовувати власні конструктивні дії команді Олександра Севідова не вдавалося. Більше того, «зелено-білим» було непросто перейти центр поля.
Оборона львів’ян у першому таймі давала тріщини кілька разів. Максимум із своїх можливостей «Металіст» витиснув лише двічі. На 12-ій хвилині Ільщенкова пробив Гомес, а на 21-ій – Соса. Якщо у першому м’ячі можна шукати помилки у діях воротаря «Карпат», то у другому м’ячі потрібно віддати належне аргентинському капітану «Металіста». Соса метрів з 20-ти пробив сильно і точно.
За увесь перший тайм «Карпати» не створили жодного небезпечного моменту біля воріт Дішленковіча. Мимо воріт стрільнули лише Зеньов та Голодюк.
Другий тайм матчу став значно цікавішим для вболівальників. Справа в тому, що на поле вийшли уже інші «Карпати». Тренеру господарів Ігорю Рахаєву не вдалося як слід налаштувати свою команду. Господарі надто рано повірили у свою перемогу і могли за це поплатитися. Натомість «Карпати», вислухавши «чоловічу розмову» в роздягальні, почали битися за маму, за тата, за місто, за вболівальників і за емблему на грудях.
Заграли «Карпати» у футбол – появилися гольові моменти. Перспективний вихід сам на сам був у Дениса Васіна, однак розпорядитися м’ячем йому не судилося. Валерій Федорчук, не бачучи, що знаходиться в офсайді, доторкнувся до "круглого" перший і лайнсмен зафіксував офсайд. Небезпечно пробили над воротами Бартуловіч та Федорчук, а в одному з епізодів «пожежу» у штрафному господарів погасили захисники, вибивши м’яч подалі від воріт.
«Металіст», як і «Карпати», у другому таймі також міг забивати. Найреальніший момент робити рахунок 3:0 втратив Девіч. Найкращий бомбардир «Металіста» з вигідної позиції пробив в Ільющенкова.
В атаці у «Карпат» продовжувала складатися гра. Черговий гольовий момент створили Федорчук, Бартуловіч та Гладкий. Перший виборов м’яч для своєї команди, другий прострілив, а третій з двох метрів пробив у воротаря. М’яч після сейву Дішленковіча відлетів до Асеведо і відскочив у штангу.
Атаки «Карпат» таки увінчалися успіхом. Гол прийшов тоді, коли, мабуть, його і найменше очікували. «Зелено-білі» перехопили м’яч на частині поля суперника, віддали м’яч на Бартуловіча, який метрів з 28-ти пробив під самісіньку штангу.
«Металіст» відповів неточними ударами Едмара та Папи. У цих епізодах м’яч пролетів над воротами. Ще один ключовий епізод матчу став на 81-ій хвилині. Бартуловіч зіткнувся зі своїм колишнім одноклубником Ксьнзом, після чого отримав «гірчичник» від рефері Віталія Годуляна. Утім, це було не остаточне рішення головного арбітра у даному епізоді. Через кілька секунд Годулян нібито за «розмови» показав Бартуловічу другу жовту картку, яка стала автоматично червоною.
Відтак, догравали матч «Карпати» у меншості. У чисельній більшості «Металіст» заграв так, як це робив у першому таймі. Утім, серйозних провалів в обороні у львів’ян уже не траплялося. Гравці «Карпат», розуміючи, що цей їхній останній шанс зачепитися бодай за нічию, з останніх сил пішли вперед. При рахунку 1:2 на користь суперника підопічні Севідова заробили право на кутовий. Утім, подача у молодого Вадима Страшкевича не вдалася.
Фінальний свисток одесита Віталія Годуляна застав «Карпати» в атаці. Таке рішення «людини в чорному», яка у цьому матчі явно не симпатизувала галичанам, обурило «зелено-білих». Головний тренер «Карпат» Олександр Севідов на таке завершення матчу зреагував іронічним сміхом. Утім, що думав наставник «Карпат» про головного арбітра здогадатися, мабуть, не важко.
Проваливши перший тайм, і "показавши зуби" у другому, «Карпати» повертаються із Харкова без очок. Утім, гра «зелено-білих», особливо у другому таймі, вселяє оптиміст перед кубковим матчем з цим же суперником.Нагадаємо, 30 жовтня на «Україні» «Карпати» прийматимуть «Металіст» у межах 1/8 фіналу Кубка України.
«Металіст» (Харків) – «Карпати» (Львів) – 2:1 (2:0)
«Металіст»: Дішленкович, Вільягра (Ксьонз, 72, Моледо, 85), Папа, Пшеничних, М. Азеведо, Гомез (Краснопьоров, 76), Соуза, Едмар, Бланко, Х. Соса, Девіч
«Карпати»: Ільющенков, Костевич, Балажіц, Пластун, Пашаєв, Голодюк, Федорчук, Льопа (Ткачук, 46), Бартуловіч, Васін (Гладкий, 53), Зеньов (Страшкевич, 88)
Голи: Гомез, 12, Х. Соса, 20 – Бартуловіч, 72.
Попередження: Бланко, 79 – Голодюк, 25, Пластун, 45, Ткачук, 67, Костевич, 77, Бартуловіч, 81, Страшкевич, 90+4.
Вилучення: Бартуловіч, 81 (друге попередження).Арбітр – Віталій Годулян (Одеса).
Асистенти арбітра: Олександр Корнійко (Миргород, Полтавська обл.), Володимир Володін (Херсон).
Додаткові асистенти: Олександр Дердо (Іллічівськ, Одеська обл.), Олександр Іванов (Макіївка, Донецька обл.).
Делегат ФФУ – Віктор Безсмертний (Кіровоград).
Спостерігач арбітражу – Володимир Куцев (Донецьк).
Богдан Пастернак
ІА "Вголос": НОВИНИ