Про це повідомила прес-служба Львівської облради.

Зокрема, сторони зустрічі обговорили питання стосовно отриманих результатів при реалізації ІІ фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», а ще – окреслили бачення щодо пріоритетності при реалізації ІІІ фази вказаного вище проекту ЄС/ПРООН.

Голова Львівської обласної ради Петро Колодій зазначив, що співпраця з ЄС/ПРООН є дуже ефективною. Адже, якщо говорити про реалізацію II фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», то станом на 1 жовтня 2014 року на Львівщині реалізовується 65 мікропроектів на загальну суму 13 млн грн. Більше того, цей Проект охоплює 12 районів Львівщини. «Громади не лише отримують кошти міжнародної технічної допомоги, а й отримують значний досвід у громадській роботі», – акцентував увагу присутніх голова обласної ради.

Також Петро Колодій зауважив, що в умовах значного підвищення цін на енергоносії, Україна мусить спільно вживати всіх заходів для їх енергозбереження та економії. Важливим елементом у цьому питанні є здійснення заходів з енергозбереження для населення та об'єктів бюджетної сфери. «Саме завдяки співпраці з Вами, ми виробили концепцію, за якою рухатимемось в наступні роки. На виконання Угоди про партнерство між Львівською обласною радою, Львівською ОДА та ПРООН, ми розробили 5 проектно-кошторисних документацій, кошти повністю проплачено і надалі ми плануємо за кошти обласного бюджету здійснювати на цих об'єктах комплексі заходи з енергозбереження», – сказав Петро Колодій.

Разом з тим, голова Львівської обласної ради висловив вдячність за співпрацю з представниками Львівського обласного ресурсного центру громад Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», за їхні вчасні та ефективні консультації. 

Водночас, заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак сказав, що Львівська обласна рада всі свої договірні зобов’язання виконує і виконуватиме надалі. «Щодо тих компонентів, які ми хочемо реалізувати ще цього року, то до них, зокрема, можна віднести підбір і навчання персоналу для енергоаудату. Адже з наступного року на тих об’єктах бюджетної власності, які не матимуть енергопаспорта, роботи з реконструкції та капітального ремонту проводитися не будуть».    

Зі свого боку, звертаючись до пана Джейсінгха Саха, Йосип Ситник сказав: «Дуже добре, що цей спільний Проект ми почали реалізовувати набагато швидше, ніж до нас прийшла проблема – припинення постачання газу з боку Росії. А тому наступним кроком має бути продовження реалізації таких проектів, бо іншого шляху, ніж альтернатива газу та енергозбереження, в Україні просто немає. Вважаю, що в бюджеті 2015 року ми повинні щонайменше потроїти ті суми, які закладаємо на енергозбереження».

Своєю чергою, Джейсінгх Сах подякував керівництву обласної ради та обласної державної адміністрації за налагоджену співпрацю та реалізацію Проекту ЄС/ПРООН. «ІІІ фаза Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» передбачає реалізацію заходів, спрямованих передовсім на енергозбереження. Одначе, також можна розглядати для реалізації такі компоненти як водопостачання та енергоефективність», – сказав міжнародний менеджер проекту ЄС/ПРООН, а також додав, що Львівська область – одна з областей, яка досягла найкращих результатів щодо співфінансування. 

Джейсінгх Сах також зауважив, що ЄС/ПРООН і надалі надаватиме технічну підтримку для реалізації Проекту, а також підтримку щодо навчання персоналу.

ІА "Вголос": НОВИНИ