Президент Петро Порошенко доручив Кабінету Міністрів перевірити керівництво державного концерну «Укроборонпром» на поліграфі.

Про це повідомила сьогодні прес-служба президента України.

Порошенко провів нараду з секретарем РНБО Олександром Турчиновим і його заступником Сергієм Кривоносом.

«Ми звертаємося до уряду з проханням забезпечити організацію досліджень на поліграфі всього керівного складу Державного концерну »Укроборонпром«. Окремо підготуйте списки тих, хто повинен пройти дослідження. Прошу включити туди і керівників державних підприємств оборонно-промислового комплексу – і керівників підприємств, і тих, хто відповідає за фінансову діяльність», – сказано в заяві за підсумками засідання.

Глава держави прийняв доповідь Кривоноса щодо пропозицій з перевірки «Укроборонпрому» і реформування оборонного сектора. У разі виявлення правопорушень Порошенко доручив направляти їх до контррозвідки Служби безпеки України або в інші правоохоронні органи.

На підставі рекомендацій заступник секретаря РНБО він звернеться до уряду про негайне фінансування міжнародного аудиту «Укроборонпрому» і прийняття рішення до кінця квітня.

Президент наголосив на важливості прискорення розгляду в Раді законопроекту про зміни норм державного оборонного замовлення і його розкриття, що підтримують міжнародні партнери.

Перевірку діяльності «Укроборонпрому» має намір провести Рахункова палата, а Турчинову було доручено контролювати питання і доповісти про результати перевірки Порошенку.

Нагадаємо, що в кінці лютого 2019 року журналісти опублікували розслідування, в якому йшлось, що син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор причетний до схем із розкрадання в оборонному комплексі України.

Як писав “Вголос”, НАБУ усунуло двох детективів через скандал в “Укроборонпромі”.

ІА "Вголос": НОВИНИ