«На зріз сьогоднішнього дня ми жодних негативних чинників (у сфері інвестицій - ІФ), пов’язаних з ситуацією на Кіпрі, не бачимо. Сподіваюся і не побачимо», - заявив він, додавши, що «відтоку капіталу немає».
Арсенюк підкреслив, що навіть у кризовому 2008 році українські власті не розглядали застосування конфіскаційних заходів для вирішення боргових проблем. "Не бачу жодних підстав, аби було понижено довіру до українських банків", - вважає він.
Представник НБУ також зазначив, що підстав прив’язувати події на Кіпрі до українських банків немає. Дочки кіпрських банків, за його словами "діють в Україні згідно із законодавством України. Вклади і вкладники цих банків - вони повністю покриваються системою гарантування вкладів".
На думку Арсенюка, зв’язок банківської системи України і Кіпру не є значним: "Кіпрський чинник у будь-якому разі не буде вирішальним для подій в Україні".
В Україні зараз діють Банк Кіпру 76,99% якого опосередковано володіє Bank of Cyprus опосередковано і Марфін Банк, який на 99,91% належить групі Laiki Bank через Cyprus Popular Bank. На початок цього року за розміром загальних активів ці установи займали 64-е і 48-е місце відповідно серед 175 банків країни.
Раніше повідомлялося, що на фоні незначного зростання позицій України у світових рейтингах конкурентоспроможності переважну частину припливу капіталу в країну формують кіпрські інвестори.
Нагадаємо, Рада міністрів фінансів країн єврозони в ніч на понеділок зняла загрозу дефолту Кіпру, досягнувши угоди про надання Нікосії фінансової допомоги у розмірі 10 млрд євро.
За умовами угоди, другий найбільший банк Кіпру Laiki Bank буде реструктурований. Усі депозити до 100 тисяч євро, а також "хороші" активи з Laiki Bank перейдуть у Bank of Cyprus. Податок на депозити понад 100 тис. євро у Bank of Cyprus складе близько 30%. Вклади до 100 тис. євро не постраждають.
Проте, на думку експертів, реструктуризація банків призведе до обвалу економіки Кіпру.
Джерело: Кореспондент
ІА "Вголос": НОВИНИ