Про це передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.
З початку січня Радбез ООН провів понад десяток зустрічей, присвячених російській агресії проти України, зазначив він.
«Ми всі цінуємо свій час, тому дозвольте запитати вас: як наші зустрічі впливають на того, хто посідає місце в Радбезі, передбачене Статутом ООН для іншого суб'єкта, якого вже не існує?» - сказав Кислиця, маючи на увазі положення про те, що постійним членом РБ визначено срср, а не росію.
Також Кислиця підкреслив, що ці засідання не впливають ні на безпеку, ні на гуманітарну ситуацію в Україні.
При цьому він підкреслив важливість надання допомоги Україні на двосторонньому рівні.
«Невже ви готові звести роль Ради Безпеки у вирішенні найтяжчої безпекової кризи на європейському континенті від часів Другої світової війни тільки до обговорень?» - запитав постпред.
Він «наполегливо закликав» Радбез «серйозно зайнятися розв’язанням проблеми сумнівної присутності росії в цьому залі, яка перешкоджає виконанню Радою її головного обов'язку – підтримання міжнародного миру та безпеки».
За словами Кислиці, нездатність РБ впливати на війну росії проти України зумовлена тим, що «Рада Безпеки продовжує вдавати, ніби росія є повноправним та легітимним постійним членом».
На його переконання, роль цього органу не зміниться, «якщо відповідь не буде знайдена найближчим часом».
Відповідно до статті 23 Статуту ООН, Рада Безпеки складається з 15 членів Організації. Китай, Франція, СРС, Велика Британія та США є постійними членами, росії серед них немає. Водночас рф займає місце постійного члена, вважаючи себе продовжувачкою радянського союзу.
Нагадаємо, командир 36-ї бригади морської піхоти, яка захищає Маріуполь, терміново звернувся до світу.
ІА "Вголос": НОВИНИ