Натомість міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про готовність Києва до припинення вогню, але лише за умови того, що і Москва докладе реальних зусиль задля деескалації конфлікту на Донбасі, передає «Німецька хвиля». 

Інші додаткові умови, які висуває Київ: повноцінний контроль кордону задля унеможливлення потрапляння до України бойовиків та зброї, а також надання ОБСЄ мандату на спостереження за дотриманням умов припинення вогню. Крім того, у Києві вимагають звільнення усіх полонених, захоплених проросійськими бойовиками. З огляду на цей пункт Клімкін окремо згадав українську льотчицю Надію Савченко, яка зараз перебуває у російській в'язниці, повідомляє інформагенція «Інтерфакс-Україна».

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вже розкритикував висунуті Києвом умови припинення вогню, зазначає dpa. У МЗС Росії заявляють, що готові продовжувати діалог, присвячений розв'язанню кризи в Україні. Павло Клімкін, зі свого боку, сказав, що від російської сторони почув у Берліні радше слова, ніж чіткі зобов'язання.

Нагадаємо, що 17 серпня з ініціативи Німеччини в Берліні понад п'ять годин тривали переговори голів МЗС Німеччини, Франції, України та Росії

За словами міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, що під час «необхідної розмови у важкий час» було досягнуто прогресу з деяких пунктів. Ішлося зокрема про повернення до політичного процесу, який дозволить поступово подолати кризу, наголосив він. Також порушувалися питання ефективного контролю на російсько-українському кордоні та надання гуманітарної допомоги жителям кризового регіону, зазначив політик.

ІА "Вголос": НОВИНИ