Про це він сказав сьогодні під час брифінгу.

За словами Олів’є Адама, Львів, перебуваючи на перехресті доріг Західної України і у територіальній близькості до Європейського Союзу, є одним з найрозвинутіших регіонів стосовно надання послуг своїм мешканцям.

«Ми співпрацюємо з міською радою по покращенню цілого ряду послуг. Ми підтримували проект об’єднання мешканців багатоквартирних будинків (ОСББ), щоб вони брали в свої руки проблеми, з якими вони стикаються. Ми працюємо для того, щоб вони визначали свої потреби і щоб згодом муніципалітет допомагав їм у реалізації цих потреб», - зауважив координатор системи ООН в Україні.

Щодо ОСББ, то, за словами першого заступника міського голови Львова Олега Синютки, кінцевою метою цього проекту є досягти того, щоби у свідомості львів’ян слово «ЖЕК» асоціювалося зі словом Радянський Союз, тобто чимось страшним, але давно забутим. Олег Синютка також розповів про інші проекти та плани у рамках співпраці з ПРООН.

«Також є програма електронного самоврядування, яка сьогодні працює, але ми повинні впровадити її до кінця - аж до електронного документообігу, а це достатньо тривалий процес. Наступна річ – це співпраця і презентація як на загальнообласному, так і на загальнонаціональному рівні тих напрацювань, які вже є. Тому що, на жаль, трапляються ситуації, коли в областях йдуть паралельні проекти та напрацювання одних і тих же речей», - зазначив перший заступник мера Львова.

Ще одним важливим питання, на думку Олега Синютки, є навчання та підготовка кадрів.

«Ще одна річ, яка, на мою думку, є найважливіша – це питання навчання і підготовки кадрів, тому що все одно проходить зміна поколінь, зміна ментальності, тому повинні приходити нові люди, з новим мисленням, з новими стандартами, які би відповідали стандартам Європейського Союзу»,- розповів перший заступник Андрія Садового.

Окрім того, Олег Синютка зазначив, що хоча гаряча лінія міста (1580) є однією з найкращих практик в Україні, але потрібно і далі працювати над тим, щоби запровадити єдиний уніфікований стандарт. Також, за його словами, потрібно завершити запровадження системи управління якістю ISO 9001 у ЛМР.

Наприкінці Координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам висловив віру у те, що згідно з новою адміністративною реформою роль міських рад буде посилюватись.

«І ми віримо, що Львів може стати піонером, тобто першим, у запровадження прозорих систем управління», - додав координатор системи ООН в Україні.

Також Олів’є Адам зазначив, що географічне положення міста, очевидно, сприятиме тому, що Львів буде першим містом, яке інтегрується в Євросоюз.

Співпраця між Львівською міською радою та програмою ПРООН розпочалася у 2006 році. Активізація відносин відбулась у 2010 році після підписання нової рамкової угоди. За 2010 рік Львівській міській раді за підтримки Муніципальної програми врядування та сталого розвитку вдалося реалізувати такі проекти:
1. Розпочато роботу над запровадженням системи управління якістю ISO 9001 у Львівській міській раді (закінчення проекту у березні 2011 року). За кошти проекту були прописані процеси виконавчих органів міської ради, підготовлено документацію системи управління якістю, навчання працівників, проведено перший пробний аудит якості.
2. У листопаді 2010 року вперше в Україні проведено форум «Електронне урядування – ефективна влада для мешканців». Участь у форумі взяли понад 85 представників органів місцевого самоврядування України, представники громадських організацій та керівники ІТ- компаній.
3. Організовано та проведено зустріч мерів малих міст, та представників міських рад зі Східної та Західної України у Львівській міській раді. Під час зустрічі проведений обмін досвідом у сфері співпраці з мешканцями. Працівники ЛМР презентували Центр обслуговування мешканців, Гарячу лінію міста, проект «Таємний клієнт», Юридичну службу, досвід залучення волонтерів на стажування в міську раду.
4. Проведено дводенний навчальний семінар для понад 90 представників ОСББ та представників ініціативних груп.

ІА "Вголос": НОВИНИ