[media=157401,157402,157403]
Про це заявив перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації В'ячеслав Бонь на мітингу працівників Суднобудівного заводу, повідомляють НікВести.
«У вас стоїть крейсер «Україна», є указ президента про його демілітаризацію. Якщо зняти озброєння і продати те, що залишиться – там вистачить на компенсацію ваших зарплат, ще й залишиться три рази на стільки ж. Там є корпус і турбіни, вони затребувані», - заявив Бонь.
Він додав, що паралельно готується проект постанови Кабінету міністрів про демілітаризацію корабля. Проект без зауважень вже погодили Міноборони і «Укроборонпром». На черзі - його розгляд в Міністерстві фінансів і Міністерстві юстиції.
В'ячеслав Бонь додав, що над проектом постанови Кабміну почали працювати в середині грудня минулого року. Згідно з планом демілітаризації все озброєння і обладнання крейсера передадуть Міноборони, а на продаж виставлять корпус і турбіни.
Нагадаємо, ракетний крейсер «Україна» вже друге десятиліття стоїть біля причальної стіни ДП «Суднобудівний завод імені 61 комунара», де був побудований в 1984 році за замовленням ВМФ колишнього СРСР. У 1990 році крейсер був спущений на воду, в 1996-му його добудова була припинена у зв'язку з відсутністю фінансування. У 2000-2001 роках крейсер планувалося ввести до складу ВМС України, однак пізніше була визнана недоцільність такого кроку. Зараз крейсер залишається на балансі заводу-виготовлювача.
ІА "Вголос": НОВИНИ