Про це Вголосу розповіла речниця Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентське братство» Уляна Ковальчук.

Речниця «Студентського братства» під час заходу провела «урок правової свідомості та громадської активності», під час якого ліцеїсти завдяки кадрам документального кіно та спілкуванню з режисером і героєм фільму дізналися, чому повага до людської гідності та принцип верховенства права належать до найвищих цінностей і як попередні покоління відстоювали свою людську гідність.  

«Метою наших зустрічей є підвищення громадянської активності та правової свідомості молоді за допомогою кадрів документального кіно, яке стосується прав людини», – зазначила Уляна Ковальчук.

Такими кіноуроками вже охоплено школи у кільканадцятьох містах обласного значення і ще у понад 20 районах Галичини, Київщини та Одещини. Для цього у школах відібрано фільми, які найбільш розраховані на учнівську аудиторію: «Ці фільми, каже Уляна Ковальчук, – не несуть політичного забарвлення. Вони з інтересом сприймаються усіма: «західниками» і «східняками», учнями та вчителями».

Речник «Учнівського братства» десятикласник Микола Бурдяк, який знімає учнівський фільм про колишніх політв’язнів Сибіру, розповів про те, як він та ще кілька однокласників вирішили займатися просвітницькою та дослідницькою роботою після перегляду документального фільму про дітей-сиріт «Шахта №8».

Відомий кінорежисер Михайло Ткачук, лауреат Національної Шевченківської премії і премії імені В.Стуса презентував ліцеїстам свій документальний фільм «Загадка Норильського Повстання». Він зазначив, що серед політв’язнів Норильська, 60-та річниця якого відзначається у 2013 році за підтримки Львівської обласної ради, були відомі вчені, інтелектуали, керівники визвольних рухів багатьох народів, які опинилися в СРСР.

«Саме тому це повстання використовувало ненасильницькі методи боротьби, і перемогло не силою, вірою і незламністю людської душі», – сказав Ткачук.

Один з керівників повстання політв’язнів Норильська у 1953 роціМирослав Мелень, повідомив учням про те як ще гімназистом долучився до національно-визвольного руху та як українці після смерті Сталіна організували подію світової історії – перше успішне повстання в’язнів концтабору.

Виступив також директор Львівського військового ліцею ім. Героїв Крут полковник Роман Саляк, який відзначив важливість особистого спілкування з такими учасниками історичних подій, як Мирослав Мелень.

Ліцеїсти після заходу особисто познайомилися з речником Учнівського братства Миколою Бурдяком і намітили спільні походи для запису спогадів учасників історичних подій.
 

ІА "Вголос": НОВИНИ