Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко підтримує створення Національної служби розслідувань.
Про це Луценко заявив сьогодні на прес-конференції у Дніпропетровську.
За його словами, Національна служба розслідувань має відіграти суттєву роль у боротьбі з високопосадовцями, які "розікрали країну". Луценко наголосив, що у разі підтримання Верховною Радою законопроекту про створення Національного бюро або служби розслідувань він особисто лише вітатиме дане рішення.
Як сказав міністр, він підтримує пропозицію генерального прокурора України Святослава Піскуна про швидке створення на базі Головного слідчого управління Генпрокуратури і підрозділу по боротьбі з корупцією Служби безпеки України Національної служби розслідувань для проведення швидких оперативних дій. Луценко наголосив, що зараз у правоохоронних органів існують проблеми у проведенні швидкого слідства. На його думку, однією з необхідних умов у боротьбі зі злочинністю є не лише невідворотність, а й швидке покарання винних. За словами міністра внутрішніх справ, саме у цих питаннях існує тертя між різними структурами правоохоронних органів України (25 серпня Піскун заявив, що у нього немає ніяких проблем у відносинах з Луценком).
Міністр повідомив, що сьогодні вранці у Києві відбулася спільна нарада керівництва МВС і Генеральної прокуратури України. За його словами, під час наради знайдено спільну мову стосовно ефективного розслідування резонансних злочинів. Луценко зазначив, що Генеральна прокуратура України висловлює розуміння стосовно активізації слідчих дій правоохоронними органами. Міністр ще раз наголосив на широкому застосуванні українськими правоохоронцями практики внесення великих застав під час розслідування резонансних злочинів та тих, що стосуються високопосадовців (ідеться, зокрема, про звільненого під заставу екс-губернатора Харківщини Євгена Кушнарьова).
УНІАН
ІА "Вголос": НОВИНИ