Будь-хто, хто вміє грати на ньому, може підійти й зіграти.

Як розповіла «Вголосу»  в.о. директорки Палацу культури імені Гната Хоткевича у Львові Олександра Онишкевич, піаніно на Двірцеву площу коло головного вокзалу перевезли саме з їхнього палацу.

За її словами, одного дня у мистецькому чаті пролунала ідея від львівської журналістки та ведучої Марти Більської з пропозицією встановити на вокзалі інструмент.

«Марта спитала чи хтось має фортепіано. А ми відповіли, що у нас є», - говорить Олександра Онишкевич.

Інструмент, який зараз зустрічає переселенців на вокзалі, доволі старенький. Йому понад сорок п’ять років. І він пам’ятає руки як відомих, вправних та знаних музикантів, так і несміливі пальчики дітей, які  тільки вчилися натискати на клавіші.

Всього у палаці імені Гната Хоткевича є понад 30 різних фортепіан. Серед них обрали це. Майстер перевірив стан інструменту, підремонтував, налаштував.

На вокзалі за інструментом доглядає львівський музикант Олександр Карпенко. Звісно, зараз музикант працює на вокзалі волонтером: зустрічає переселенців, показує, роз’яснює, пропонує теплого чаю та поїсти. А поза тим проводить ще й музичну терапію – час від часу грає на ньому сам або пропонує пограти іншим.

«На фортепіано грали діти, які приїжджали з гарячих точок України», - говорить директорка палацу.

Також нещодавно на вокзальному піаніно грали Святослав Вакарчук та Євген Хмара.

За словами Олександри Онишкевич після нашої перемоги фортепіано з вокзалу заберуть знов до палацу імені Гната Хоткевича. І це вже буде безцінний експонат та свідчення нашої визвольної боротьби.

Нагадаємо, як повідомляв «Вголос», у Львові створили Богородицю у камуфляжі.

ІА "Вголос": НОВИНИ