Про це повідомила прес-служба Львівської облради.

Депутат Кравченко зазначив, що Львівська обласна рада є постійним учасником заходів, пов’язаних з міжнародним співробітництвом в регіоні і всіляко підтримує співпрацю з країнами-сусідами, зокрема, з країнами Карпатського Єврорегіону. Одним з показників такої співпраці є співфінансування обласною радою проектів міжнародної технічної допомоги в галузі охорони здоров'я, екологічної сфери, покращення дорожньої інфраструктури, енергоефективності.

Львівська обласна рада також всебічно підтримує і розвиток місцевих громад, зокрема, щорічно проводячи конкурс мікропроектів місцевого розвитку. Для прикладу, торік до участі в цьому конкурсі було подано 436 заявок, з яких було профінансовано 131 мікропроект загальною вартістю 5,9 мільйона гривень.

«Саме тому Львівська обласна рада вважає великим досягненням проект «Мережа місцевого розвитку Карпатського регіону – можливості для України», який поєднав як транскордонне співробітництво, так і розвиток місцевих громад в одне ціле», – зазначив Ярослав Кравченко.

В Україні потрібно створювати державну мережу агенцій регіонального розвитку – таку думку висловила під час конференції депутат Львівської обласної ради, голова Сокальської агенції регіонального розвитку Ганна Костюк.

«Створення державної мережі агенцій дало б можливість вирішити соціально-економічні, екологічні проблеми держави, – зазначила Ганна Костюк. – Зараз кожна агенція працює на свою територію. Але має бути загальнодержавна стратегія для вирішення ширших питань. Створення мережі – на часі. Агенції регіонального розвитку мають бути курсом на зміни в державі».

Ганна Костюк зазначила, що в Україні агенції регіонального розвитку почали створюватися у 2000 році. У Львівській області агенції почали працювати з новою силою, коли до влади прийшли депутати шостого скликання. Тоді запрацювала програма мікропроектів, яка отримала фінансову допомогу від держави. Спочатку для реалізації проектів агенції отримали 700 тисяч гривень, а тепер – 6 мільйонів.

За її словами, Сокальська агенція регіонального розвитку не отримує фінансування з бюджету, працює за власні гроші. Агенція готує бізнес-плани, надає послуги підприємцям, які починають свій бізнес.

Щодо роботи інших структур, то на думку Ганни Костюк, Агенція регіонального розвитку має знайти золоту середину, коли вона співпрацює з владою, але не залежить від неї. Бюджетні гроші не повинні стати єдиним джерелом фінансування, а бути спрямовані на виконання певних програм. У співпраці з владою агенції можуть долучитися до розробки програм розвитку туризму, розробки і впровадження системи заповідників, стратегій і планів місцевого економічного розвитку.

ІА "Вголос": НОВИНИ