Про це повідомили у пресслужбі Першого медоб'єднання Львова.

Одним із ключових досягнень року стала трансплантація комплексу серце-нирка, яку вперше виконали у Львові. Це лише другий випадок такої операції в Україні. Також львівські лікарі впровадили новий метод – лапароскопічний забір нирки у родинного донора, а ще врятували життя захисника, пересадивши йому печінку.

Досягнення української трансплантології у 2024 році

У 2024 році медики країни здійснили 467 трансплантацій, перевершивши показники попереднього року (406 операцій). У трійці лідерів, крім львівського Центру трансплантології, також Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова та Інститут серця МОЗ України. Загалом за останні чотири роки в Україні провели понад 1 500 трансплантацій.

Роль посмертного донорства

Близько 65% цьогорічних операцій виконано завдяки посмертному донорству. Максим Овечко, керівник львівського Центру трансплантології, висловив вдячність сім’ям донорів, які прийняли непросте рішення і таким чином врятували життя багатьох пацієнтів.

Наразі в Україні понад 3 000 осіб очікують на пересадку органів.

Нові можливості трансплантології у Львові

2024 рік став знаковим і завдяки відкриттю у Львові на базі лікарні святого Пантелеймона відділення трансплантації кісткового мозку. Тут уже виконали 8 успішних операцій, включно з першою в західних областях України алогенною трансплантацією стовбурових клітин від родинного донора.

Львів продовжує утримувати статус новатора в українській трансплантології. Саме тут вперше пересадили комплекс підшлункової залози та нирок, комплекс серце-легені, а також успішно виконали спліт-трансплантацію печінки. Загалом за чотири роки львівські медики пересадили понад 400 донорських органів.

ІА "Вголос": НОВИНИ