Так, законопроект ще має бути незабаром схвалений литовським парламентом. З огляду на підтримку уряду та бізнес-спільноти, це станеться до початку літа, повідомляє «Соцпортал» із посиланням на бізнес-видання Vz.lt.

Нові імміграційні правила прискорять отримання посвідки на проживання для високотехнологічних стартапів ранньої стадії з масштабується інноваційним продуктом або бізнес-моделлю.

Група сертифікованих організацій, таких як венчурні фонди і акселератори, сформує Startup Visa Committee. Він буде оцінювати кандидатів на право отримання стартап-візи. У разі позитивного рішення, засновники отримають посвідку на проживання терміном на рік, з можливістю продовження ще на рік. Після цього періоду, якщо стартап залучив інвестиції і створив робочі місця, засновники отримають можливість продовжити дозвіл на проживання.

Перелік галузей, для яких можна отримати стартап-візу, і докладні процедури будуть прописані, після затвердження реформ литовським парламентом.

Трирічний вид на проживання також зможуть отримати іноземні менеджери, які не інвестували власні кошти в компанію. Такі компанії повинні мати капіталізацію не менше 500 000 євро і десяти співробітників.

Робота над відповідними змінами до законодавства велася близько року. Вони покликані допомогти скоротити дефіцит висококваліфікованих фахівців і сприяти розвитку інноваційних напрямків.

ІА "Вголос": НОВИНИ