Про це повідомила заступник начальника головного управління освіти Львівської ОДА Богдана Біляк на засіданні Колегії Львівської облдержадміністрації.

На думку Богдани Біляк, така ситуація із випускниками 9-х класів свідчить про швидку професійну орієнтацію серед школярів. У цьому контексті варто згадати про профільне навчання, яке на сьогодні запроваджена у половині загальноосвітніх закладів області. До речі, найбільш поширеним серед учнів старших класів є технологічний напрям, який після закінчення школи практично дає професію молодій людині.

Також заступник начальника головного управління освіти Львівської облдержадміністрації наголосила на потребі узаконення на державному рівні формування класів-комплектів через значну кількість учнів початкових класів, які навчаються індивідуально.

Серед проблем освітньої галузі Богдана Біляк назвала функціонування загальноосвітніх закладів з малою наповнюваністю та навчання дітей у другу зміну.

Натомість начальник відділу освіти Самбірської райдержадміністрації, голова депутатської комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради Леонід Охріменко також нагадав про потребу оздоровлення школярів. На його переконання, в першу чергу, треба оздоровлювати тих дітей, які цього потребують найбільше дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей.

У питанні безкоштовного харчування для дітей 1-4 класів, Леонід Охріменко зазначив, що не всі діти хочуть харчуватися у їдальнях.

«Отже, чи не краще направляти кошти на безкоштовне харчування дітей старшого віку із малозабезпечених сімей», - поставив риторичне запитання Леонід Охріменко.

Загалом у сфері загальної середньої освіти спостерігається неоднозначна ситуація із кількістю школярів. В той час як кількість учнів перших класів збільшується, загальна кількість школярів зменшується. До прикладу, за 4 роки кількість школярів Львівщини зменшилась на 45 тисяч.

ІА "Вголос": НОВИНИ