Як повідомлялося раніше, два дні тому у зв'язку з наближенням хмари плазми, викинутої сонцем, марсохід був переведений в сплячий режим - стан з найменшою витратою енергії і з мінімальною кількістю працюючих приладів.

«Сонячний шторм виявився не таким потужним, як очікувалося, тому немає необхідності спати ... Робота продовжена», - йдеться в повідомленні. Як очікують учені, наукові прилади на борту ровера будуть включені в найближчі кілька днів.

Вранці 5 березня на Сонці стався так званий корональний викид маси - викид гігантського хмари плазми, яка зараз рухається у бік Марса. У тих випадках, коли такі хмари добираються до Землі, вони провокують в магнітосфері Землі сильні збурення - магнітні бурі. Оскільки Марс не володіє глобальним магнітним полем, його поверхня ніяк не захищена від потоків високоенергічних заряджених частинок від Сонця. Такі частинки можуть викликати збої в електронних схемах і навіть повністю виводити з ладу космічні апарати.
В даний час фахівцям NASA доводиться бути удвічі обережними, оскільки раніше вийшов з ладу через збій в пам'яті один з двох бортових комп'ютерів марсоходу.

Curiosity здійснив посадку на поверхню Марса 6 серпня 2012. Місце посадки знаходиться в кратері Гейла, в південній півкулі планети. На борту Curiosity встановлені десять наукових інструментів загальною масою 75 кілограмів, призначених для детальних геологічних і геохімічних досліджень, вивчення атмосфери і клімату планети, пошуку води та її слідів, органічних речовин. Інструменти покликані визначити, чи був колись Марс придатний для життя і чи є на ньому місця, придатні для життя зараз.

Джерело: РИА Новости 

 

ІА "Вголос": НОВИНИ