Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

Апарат надали для медичної служби Майдану меценати, однак, через відсутність потреби, його не використовували. Відтак, кардіограф використовуватимуть у кабінеті невідкладної допомоги комунальної 2-ої міської поліклініки.

«Хочу від всіх нас подякувати медикам, медсестрам за важку працю як на полі бою, так і в тилу, адже головним пріоритетом вони ставили людське життя. Я сьогодні щасливий, бо звичайні громадяни, не завжди медики, створили організацію «Швидка медична допомога Майдану» і не припиняють своєї діяльності. Сьогодні вони прийшли до нас у поліклінічну установу, щоб продовжити співбесіду. Тому вам, як громадській організації, низький уклін за нетрадиційний підхід і допомогу», - подякував активістам директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олег Березюк.

«Завдяки медикам, медичну допомогу на Майдані отримало більше 10 тисяч людей. Значний внесок зробили мешканці Львова, які приносили ліки. Один спонсор приніс нам 12-канальний електрокардіограф «Оберіг», вартістю 31 тис. грн. Кардіограф нам передали у той період, коли на Майдані почалися масові розстріли, тому людям було вже не до того. Кардіограф був на Майдані біля трьох тижнів, але там прилад не був потрібен, тому ми вирішили передати його у 2-гу комунальну міську поліклініку. Крім цього, залишились ще ліки, які ми збирали для Майдану, і сьогодні ми розвозимо їх по сиротинцях та лікарнях Львова. Також ми допомагаємо татарським біженцям. Насправді, їм зараз дуже потрібні дитячі памперси, бо є багато сімей з малими дітьми. Наш координаційний центр увійшов у координаційний центр «Кримська  хвиля» і допомагає біженцям», - зазначив активіст ГО «Швидка медична допомога Майдану» Юрій Дмитришин.

Нагадаємо, кабінет невідкладної допомоги комунальної 2-ої міської поліклініки організований ще 1998 року. Тут працюють 3 лікарі-терапевти, 2 медичні медсестри, які надають невідкладну допомогу відвідувачам поліклініки, а також за межами поліклініки, наприклад, в церкві св. Володимира і св. Ольги, комунальній 4-ій стоматологічній поліклініці, Аптеці №44, тощо.

Кабінет працює з 08.00 до 20.00 год. Для функціонування кабінету щорічно витрачається до 6000 грн. на медикаменти, біля 5000 грн. на електрокардіографічний папір.

Персонал кабінету надає допомогу при різноманітній патології: гострих серцево-судинних станах, в тому числі гострому інфаркті міокарда, інсульті, аритміях, гіпертонічних кризах, нападах бронхіальної астми, епілепсії, тощо. Протягом року працівники кабінету приймають більше 2 тисяч пацієнтів, 10-12% з них скеровуються в стаціонари, решта – передається для подальшого лікування сімейним лікарям.

ІА "Вголос": НОВИНИ