Найчастіше у зимну пору спостерігається холодова кропивниця, коли на шкірі виникають пухирі та почервоніння. Ці зміни виникають не тоді, коли людина мерзне, а коли вже відігрівається.
Мороз також є причиною появи холодового дерматиту, при якому на обличчі, вухах раковинах, кистях рук з`являються бордово-червоні плями, які чухаються і лущаться. Шкіра стає сухою та змінюється її малюнок. Дерматит торкається і ділянок, які є особливо чутливими до холоду – внутрішніх поверхонь стегон і коліна. Боротися з недугою можна наносячи перед виходами на вулицію жирний крем на відкриті ділянки тіла.
Часто взимку спостерігається так званий синдром Рейно.У людей, які на неї страждають, дрібні судини пальців дуже чутливі до морозу. Це відповідно спричиняє звуження капілярів, кров перестає доходити до кінчиків пальців, вони стають білими і починають боліти.
Медики додають що холод нерідко провокує сльози. Мороз і різкий вітер є природними подразниками, які викликають звуження носослізного каналу. Цей призводить до того, що волога, що утворюється, не має нормального відтоку, і замість того, щоб потрапляти в носоглотку, перекочується через край повіка. Допомогти в цій ситуації допоможуть очні краплі.
Додамо, спричиняються алергію шуби з натурального хутра, зокрема формальдегід, який поки що застосовується у хутряній промисловості, або фарбники, якщо шуба фарбована. Схожу алергію можуть спричиняти і пуховики.
ІА "Вголос": НОВИНИ