Для здорових жінок і чоловіків старших за 65 років дозволено випивати одну порцію алкогольного напою в день. Для чоловіків молодших за 65 - до двох порцій на день.  1 порція напою це:

Пиво - 355 мл

Вино - 148 мл

Дистильованих алкогольних напоїв (віскі, горілка, бренді, джин, лікери тощо) - 44 мл

Пияцтво ж починається із вживання трьох порцій на день, пише Headinsider

Багато експертів впевнені: червоне вино - найкращий «серцевий» напій. І все через великий вміст антиоксидантів, таких як ресвератрол. Медики давно відзначили низьку смертність від серцево-судинних захворювань в країнах, де культура харчування має на увазі обов'язкове вживання червоного вина - у Франції, на Кавказі, Балканах.

Протягом 13 років вчені Гарвардського університету моніторили здоров'я 12 000 чоловіків з високим артеріальним тиском. Причому всі вони були лікарями, і деякі випивали набагато більше від розумних меж. З'ясувалося, що «помірна кількість алкоголю підвищує рівень ліпопротеїнів високої щільності, або хорошого «холестерину»- компонентів, від яких залежить працездатність серцевого м'яза.

Також було зафіксовано позитивний вплив на згортання крові. На думку дослідників, вино можна застосовувати з метою профілактики тромбоутворення.

Спільне дослідження американських та іспанських вчених у 2002 році дало несподівані результати. Ризик «застудитися» в групі любителів червоного вина був знижений на 60% і на 88% в групі, яка регулярно вживала біле вино. Якщо вірити вченим, воно надає стимулюючу дію на захисні сили організму.

Прийнято вважати, що наш скелет щороку оновлюється на 10%. Так званий «оборот кістки» - баланс руйнування кісткової тканини і її регенерації. У 2012 році група американських вчених з університету штату Орегон досліджувала жінок після клімаксу. Протягом двох тижнів всіх учасниць попросили утриматися від алкоголю. Після чого ретельно вивчили щільність кісткової тканини.

З'ясувалося, що за 2 тижні процес регенерації сповільнилося, але після того, як алкогольна заборона була знята, показники повернулися до вихідного рівня протягом 24 годин.

Проте медики застерігають: алкогольна профілактика остеопорозу - не найкраще рішення. Зламати що-небудь «під мухою» набагато простіше, ніж на тверезу голову. І остеопороз тут ні до чого.

Недавнє дослідження показало, що пиво і вино знижують ймовірність утворення каменів в нирках -на 41% і 31% відповідно. Але це не означає, що алкоголем треба заливатися з міркувань профілактики. Просто пляшка хорошого пива безпечніша від пляшки коли.

Великомасштабне дослідження за участю 365 000 добровольців показало, що алкоголь добре впливає на судини і роботу мозку. Щоденне вживання одного-двох келихів червоного вина істотно знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера, деменції та інших порушень інтелекту. «Невелика кількість алкоголю по суті робить клітини мозку більш стійкими, підтримуючи вищу нервову діяльність на належному рівні», - повідомляє Science Daily, посилаючись на співавтора дослідження Едварда Дж. Ніфсея. «Ми не рекомендуємо непитущим починати пити, - підкреслює Ніфсей, - але помірне вживання алкоголю, дійсно помірне, в цьому плані може принести користь».

Кожен випитий стакан червоного вина на 6% знижує ризик виникнення раку передміхурової залози, - зазначають американські дослідники і посилаються на все той же ресвератрол, який, на їхню думку, уповільнює зростання ракових клітин простати. Такими є результати дослідження 2005 року за участю понад 1500 чоловіків.

Поки вчені шукають істину у вині, весь удар від «помірної профілактики» приймає на себе печінка. Навіть невелика кількість алкоголю може зашкодити клітинам печінки: захищайте цей найважливіший орган за допомогою гепатопротекторів, які довели свою ефективність.

ІА "Вголос": НОВИНИ