Легеневі зміни, спричинені коронавірусом, у більшості випадків є реверсивними, легені згодом відновлюються.
До відповідного висновку після досліджень дійшли австрійські вчені.
Очільниця дослідницької групи Йудіт Льоффлер-Рагг зазначила, що лікарі провели структуроване обстеження.
Спочатку вони не знали, що відбувається з легенями, які сильно постраждали. Тепер вже можна видихнути: після трьохмісячного аналізу було встановлено, що пацієнти мають менше скарг, знімки комп’ютерною топографії змінюються, і люди почуваються краще.
За її словами, стан більшості пацієнтів, які брали участь в обстеженні, у тому числі тих, які в процесі лікування коронавірусної хвороби перебували під штучною вентиляцією легень, з часом демонстрував покращення.
Участь у дослідженні брали 86 осіб у віці 50-70 років з федеральної землі Тіроль, які перехворіли на COVID-19. При цьому, частина з них мали важкий перебіг хвороби, включно з підключенням до апарату штучної вентиляції легень. Також близько 44% раніше були курцями, значна частина мали кардіологічні проблеми чи діабет.
У ході обстежень було встановлено, що у 55% госпіталізованих COVID-хворих спостерігалися стійкі фізичні порушення навіть через 6 тижнів після виписки з лікарні. Зокрема, половина з них мали задишку під час виконання фізичних прав, ще 15% скаржилися на постійний кашель. Комп’ютерна топографія демонструвала, що у 88% пацієнтів після виписки мали місце структурні зміни у легенях легкої та середньої форми.
Однак, з часом було встановлено, що ці легеневі зміни зменшилися у більшості пацієнтів. Прогресуючого пошкодження легень, у т.ч. росту рубців, не спостерігалося.
Читайте більше актуальних новин:
- Масова вакцинація проти COVID-19: у ВООЗ розповіли, коли з’явиться ефект.
- Вакцини проти хвороби немає: на Полтавщині зафіксували ще один небезпечний вірус.
ІА "Вголос": НОВИНИ