«Решта просувається далі по травній системі», каже Геррі Муллін, професор медицини при госпіталі Джонса Хопкінса. Не переварюється тільки тягуча основа жувальної гумки - так само як шкурки і насіння фруктів, пише Headinsider.
Ось тільки не уявляйте, що жуйка приклеїться до внутрішнього покриття стінок шлунка або кишечника, як до підошов кросівок або тротуару. Жувальній гумці, дійсно, буде потрібно трохи більше часу, ніж звичайній їжі, щоб пройти весь шлях травного тракту, але, так чи інакше, організм її виведе, каже Муллін, а гастроентеролог Ненсі Макгрю з Університету Дьюка додає, що за всю свою практику жодного разу не зустрічала жувальну гумку, яка застрягла б всередині організму.
Коли ж варто переживати через проковтування жуйки? Якщо ви страждаєте хворобою Крона або дивертикулітом, що викликає звуження кишечника, адже гумка може закрити і без того вузьку ділянку. У рідкісних випадках це спричиняє спазми, запори та інші порушення роботи кишечника.
А здоровій людині домогтися появи проблем можна лише ковтанням дуже великої кількості жувальної гумки. Тому переживати стосовно однієї не варто.
Більш того, жувальна гумка, якщо використовувати її за призначенням, може бути навіть корисна для вашого здоров'я: вона активує слинні залози, що допомагає нейтралізувати шлункові кислоти і вберегти вас від печії.
До того ж, дослідження свідчать, що жування гумки покращує концентрацію уваги.
ІА "Вголос": НОВИНИ