Про це пише Headinsider.
1. Напій не тільки стимулює центральну нервову систему, але ще і блокує рецептори аденозину (з'єднання, що відповідає за передачу по нервових закінченнях сигналів, що стимулюють сон) і «розпалює» виробництво адреналіну, допаміну і глютамату - вибухової комбінації, яка може викликати напади паніки. «Активація симпатичної нервової системи може призвести до занепокоєння, прискореного серцебиття, дратівливості і навіть нападів гніву», - говорить Майкл Йасса, доцент кафедри нейробіології і поведінкових процесів в Університеті Каліфорнії.
РІШЕННЯ: «Можна спробувати каву з пониженим вмістом кофеїну», - радить Йасса. Крім того, людям із захворюванням серця від цього енергетика взагалі краще відмовитися.
2. Бувають раптові напади сильної втоми
До кави ми часто звертаємося в моменти, коли потрібно бути бадьорими і зібраними, - він і справді допомагає в цих ситуаціях. Але коли ефект слабшає, втома може приплинути з новою силою. Дослідження, опубліковане в журналі «Нейропсихофармакологія», каже: кофеїн знижує продуктивність навіть у найбільш працездатних людей. «Відчуття заряду енергією оманливе», - говорить Дженна Бреддок, спортивний нутріціоніст з Сан-Августина, штат Флорида.
РІШЕННЯ: обов'язково вживай у їжу продукти, що дають справжню енергію.
3. «Хоча дослідження свідчать, що сама по собі кава не викликає зневоднення, проте, якщо пити її занадто багато і при цьому забувати про воду, організм почне страждати», - пояснює Корінн Доббас, дієтолог з Сан-Франциско.
РІШЕННЯ: здоровий перекус. «Їжа сповільнить просування рідини по травному тракту - а значить, вона повільніше добереться до сечового міхура», - пояснює Бреддок.
4. Дослідження Університету Нью-Йорка показало, що кофеїн викликає викид серотоніну і норадреналіну, нейромедіаторів сигналів збудження, які можуть підвищити реактивність м'язів і нервових закінчень, що, зі свого боку, може спричинити сіпання.
РІШЕННЯ: пий менше кави і більше води!
5. Кава має проносну дію майже на 30% людей. Вчені до кінця не впевнені, який саме компонент викликає такий ефект, але факт залишається фактом: кава - кислотне середовище, яке надає стимулюючу дію на шлунок і кишечник, що в підсумку може викликати різкі позиви в туалет.
РІШЕННЯ: переходь на темну сторону! Більш міцні різновиди кави, такі як французька і еспресо, мають меншу кислотність і містять менше кофеїну.
6. З'явилися проблеми зі сном
Дослідження свідчать, що кофеїн може викликати порушення сну, погіршити його якість і кількість - навіть якщо випити горнятко за 6 годин до сну. Крім того, напій може порушити циркадні ритми організму, викликаючи сонливість. «Відпочинок вночі вкрай важливий для всіх аспектів когнітивної функції, тому будь-яка перевага, яку ви розраховували отримати від кофеїну, буде повністю втрачена, якщо спричинить порушення сну», - попереджає Йасса.
РІШЕННЯ: припіть пити каву після 16:00, так можна буде уникнути проблеми.
ІА "Вголос": НОВИНИ