На цьому вона наголосила перед початком зустрічі лідерів НАТО в Брюсселі у четвер, передає Укрінформ.
«При розмові з турецьким президентом я дуже чітко дам зрозуміти, що для нас є незамінною умовою, щоб наших солдатів могли провідувати депутати німецького бундестагу. Інакше ми будемо змушені покинути Інджирлик», - зазначила Меркель.
Це перше така однозначна заява глави уряду щодо проблеми. Влада Туреччини на хвилі серйозних політичних розбіжностей з Берліном протягом багатьох місяців відмовляє німецьким депутатам у відвіданні 260 військових бундесверу, які разом з 6 літаками-розвідниками і літаком-заправником розквартировані на цій базі у рамках участі в антитерористичній коаліції.
У Німеччині бундесвер називають «парламентською армією», маючи на увазі, що саме найвищий законодавчий орган затверджує всі важливі рішення в оборонній сфері, у тому числі зарубіжні місії.
Кажучи про саму зустріч НАТО, Меркель сказала, що в під час неї всі країни-члени «вкотре підтвердять, що НАТО є центральним стовпом нашої спільної безпеки, що ми почуваємося зв'язаними солідарністю».
Канцлер зазначила, що Німеччина робить свій внесок у спільну справу, чи то повітряне патрулювання в Балтії, чи місія в Афганістані, чи участь у боротьбі з ІДІЛ. Формальний вступ НАТО до антитерористичної коаліції, який буде затверджено в четвер лідерами альянсу, вона назвала «сильним сигналом».
Меркель також висловила задоволення тим, що в новій штаб-квартирі НАТО, яка відкривається у четвер, виставлений фрагмент Берлінської стіни, який нагадуватиме про «холодну війну», завершити яку, відновити свободу і демократію вдалося за допомогою альянсу.
ІА "Вголос": НОВИНИ