Як інформує кореспондент «Вголосу», про це 3 грудня, під час зустрічі мешканців двох будинків, яка відбулася в приміщенні Франківської райадміністрації, повідомив депутат Львівської міської ради Святослав Макітра.

Він заявив, що підтримує позицію мешканців будинку по вул. Кондукторська, 34, і навів кілька ґрунтовних порушень забудовника щодо облаштування території між будинком і новобудовою.

Серед них – невиконання ухвали сесії Львівської міської ради № 2408 від 2005 року про затвердження на цій території схеми дитячого майданчика, порушення містобудівних умов і обмежень щодо в’їзду і підходу до будинку, а також порушення виконання умов проекту в частині виділення нежитлових приміщень під гаражі.

«Замість дитячого майданчика, схему якого було затверджено сесією міської ради, забудовник прагне зробити заїзд до гаражів, які вже продано мешканцям Сулими, 19. Громада проти цього й чекає на компроміс з боку забудовника», – наголосив депутат.

У свою чергу, юрист і представник ОСББ будинку на вул. Сулими,19 Андрій Гринчук запевнив, що проект будівництва по вул. Сулими, 19 було виконано в межах чинного законодавства. Єдине, що залишилося, – провести роботи стосовно облаштування дитячого майданчика на прибудинковій території, згідно санітарних та державних будівельних  норм. 

Каменем спотикання в даному питанні стало розташування дитячого майданчика. Адже, зі слів мешканців, згідно з проектною документацію, забудовник пропонує відвести місце для дитячих ігор на території поблизу дороги. Мешканці ж відстоюють позицію залишити майданчик на тому місці, де він був розташований протягом майже 30-ти років.

«Поки тривало будівництво ми, мешканці, не чинили жодного опору, тепер також не маємо нічого проти наших сусідів. Ми не хочемо сваритися, тому чекаємо компромісу від забудовника. Прийшла його черга піти назустріч. Саме він має виконати умови громади й не чіпати ділянку, відведену під дитячий майданчик. Наші умови – нехай встановить зламаний паркан, висадить зрубані липи й зробить заїзд до гаражів з іншої вулиці», – підкреслив Ярослав Бакай, мешканець будинку по вул. Кондукторська, 34.

Аби з’ясувати, кому належить прилегла територія, мешканці будинків на зустріч запросили й директора ЛКП. За його словами, починаючи з 1986 року, коли будинок по вул. Кондукторська, 34 було здано в експлуатацію, мешканці постійно сплачували комунальні послуги за цю територію. Отже, вони мають повне право на влаштування тут дитячого майданчика.

Представник забудовника запропонував провести опитування серед мешканців обох будинків щодо бачення виходу з ситуації. Але громада виступила проти такого «стравлювання» людей.

Наприкінці слухань Святослав Макітра звернув увагу присутніх на те, що й надалі буде відстоювати права мешканців по вул. Кондукторська, 34. «Я буду просити керівництво Франківської райадміністрації допомоги у розв’язанні ситуації. Якщо це буде потрібно, будемо звертатися до суду для усунення порушень закону», – додав депутат міськради.

Своєю чергою, в.о.голови райадміністрації Орест Тимчишин запропонував створити робочу групу, до якої увійдуть усі зацікавлені сторони. «Сьогодні ми не досягли компромісу, але визначилися з яблуком розбрату», – підсумував він і також пообіцяв громаді довести справу до кінця.

Для з’ясування ситуації, кореспонденти «Вголосу» звернулися до представників забудовника, аби ті пояснили висунуті їхніми опонентами звинувачення.

Архітектор Роман Нарольський розповів, що ухвалою сесії Львівської міськради №2408 від 19 травня 2005 року була затверджена схема розміщення ігрового дитячого майданчика на вул.Кондукторській, а не проект майданчика.

«З огляду на те, що ця схема була виконана з грубими порушеннями державних будівельних та санітарних норм (порушені нормативні розриви до існуючого житлового будинку №19 по вул. Сулими та  до сміттєзбірників, що розміщені біля будинку №34 на вул.Кондукторській), забудовником у 2012 році був розроблений проект дитячого майданчика, який є погоджений Франківською районною адміністрацією (лист ФРДА №35-3075 від 26.06.2012р.) та іншими відповідальними установами згідно державних будівельних та санітарних  норм», – пояснив він.

Щодо заїзду до гаражів до мешканців Сулими, 19, то він зазначив, що забудовником були розроблені відповідні проектні пропозиції, де враховані містобудівельні й санітарні обмеження та скориговане місце розміщення і габарити майданчика, а також запропоноване місце перенесення сміттєзбірників.

«Також проект забудовника враховує необхідність заїзду до електричної трансформаторної підстанції, що обслуговує весь житловий масив, та водонасосних підстанцій, які обслуговують будинки на вул. Кондукторська,34 та Сулими,19. Це підтвердив експерт ДП «Укрдержбудекспертиза» Роман Стецьків», – каже Нарольський.

А юрист і представник ОСББ Андрій Гринчук розповів, що «твердження про існування дитячого майданчика протягом 30 років на території між будинками на вул. Кондукторській,34 та Сулими,19 є відвертою неправдою». За його словами, станом на жовтень 2011 року фотографія цього місця є загальнодоступною у інтернеті на Googl Maps.

«На фото ми не бачимо жодних елементів дитячого чи спортивного майданчика, а тільки шість контейнерів для сміття та вкриту вибоїнами і ямами територію.   Дитячий майданчик, згідно з проектом забудовника, розміщений на такій самій відстані від дороги, як і той, що хочуть мешканці та депутат Макітра, не ближче і не далі. Проект забудовника розроблений згідно з нормами, на що є висновки експертів та санстанції», – пояснює юрист.

І додає, що паркан і дерева, про який згадують мешканці Кондукторської,34, розташовувалися на приватній земельній ділянці забудовника по вул. Сулими,19, про що  свідчить державний акт на землю. Тому обурення  сусідів щодо паркану та дерев є безпідставними.

Щодо оплати комунальних послуг за цю територію, Андрій Гринчук каже, що сплата за прибирання не визначає належність певної території до того чи іншого будинку.

«За період з 19.11.2012 року до 20.02.2015 року, за використання саме цієї території, забудовником сплачено понад 24 000 гривень у бюджет Франківського району Львова. Окрім того, забудовником додатково за власні кошти зроблений благоустрій (влаштування бруківки) на території, площа якої в кілька разів перевищує площу міжбудинкової», – пояснює він.

Наостанок Андрій Гринчук зазначив, що погоджений забудовником дитячий майданчик є міжквартальним, він належатиме всьому житловому кварталу, а не тільки мешканцям будинків на Кондукторській, 34 чи Сулими, 19. На території між цими будинками також розміщується трансформаторна підстанція, від якої живиться електроенергією весь мікрорайон, а також водонасосні  станції  будинків №34 на вул. Кондукторській та №19 по вул.Сулими.

ІА "Вголос": НОВИНИ