Про це повідомляє«Інтерфакс» із посиланням на USA Today.
За останні роки вимоги до швидкості передачі інформації по каналу зросли настільки, що компаніям вигідніше самим вкладатися в інфраструктуру, а не покладатися на послуги постачальників телекомунікаційних послуг.
Як відзначають експерти, цей проект, що отримав назву MAREA (від ісп. «Хвиля», «приплив»), є ще одним підтвердженням того, що високотехнологічні гіганти прагнуть зміцнити контроль над інтернет-інфраструктурою.
Вартість проекту оцінюється в 15 млрд дол. У його фінансуванні візьмуть участь також телекомунікаційні групи AT&T і Sprint. Європейським партнером проекту стала «дочка» іспанської Telefonica - Telxius, що володіє досвідом прокладки підводних кабелів.
Як заявляють в компаніях, MAREA буде нагадувати звичайний садовий шланг і налічуватиме вісім пар волокон. Як очікують в Microsoft, швидкість передачі даних буде рекордною на даний момент - до 160 Тб в секунду. За рахунок нових потужностей компанія розраховує забезпечити швидкий безперебійний доступ до хмарних сервісів.
Це далеко не перший подібний проект, так в 2010 році Google інвестував кошти в прокладку кабелю Unity по дну Тихого океану між США і Японією.
На даний момент, зазначає USA Todau, Google або вже займається, або планує прокласти п'ять кабелів по дну морів або океанів.
У «Microsoft» в планах чотири таких кабелі, у «Facebook» – два, у «Amazon» – один. Причому це тільки офіційно підтверджені дані. Насправді йдуть переговори про більшу кількість таких проектів.
На даний момент дві третини кабелів, прокладених по дну Атлантики, використовуються не операторами телекомунікаційних послуг, а приватними компаніями для передачі власних даних.
Багато хто вважає, що інтернет-трафік між континентами забезпечується супутниками, насправді такий тип зв'язку недостатньо надійний і має недолік у вигляді затримок за часом. Як заявляють експерти, банальні кабелі виявляються не тільки дешевше, але і ефективніше.
ІА "Вголос": НОВИНИ